Interpretacja indywidualna z dnia 14 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.648.2024.2.JM
Zwolnienie od podatku w związku z prowadzeniem hodowli ślimaka afrykańskiego (hodowlanego).
Zwolnienie od podatku w związku z prowadzeniem hodowli ślimaka afrykańskiego (hodowlanego).
Usługi mieszczące się wg PKWiU 10.62.10.0 mogą korzystać z 3% stawki ryczałtu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kosztów podróży psów, utrzymania psów, a także koszty najmu mieszkania, przez działalności polegającej na hodowli psów.
Zwolnienie z opodatkowania odszkodowania otrzymanego w związku z prowadzeniem działów specjalnych produkcji rolnej.
Skutki podatkowe prowadzenia wspólnego gołębnika.
Możliwość zaliczenia otrzymanego wsparcia finansowego z ARiMR do przychodu ze źródeł przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej.
Możliwość zaliczenia otrzymanego wsparcia finansowego z ARiMR do przychodu ze źródeł przychodów „działy specjalne produkcji rolnej”.
Możliwość skorzystania z ryczałtu ewidencjonowanego oraz zastosowania 3% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego dla sprzedaży bydła opasowego.
Opodatkowanie nagród otrzymywanych przez właściciela konia z tytułu udziału w wyścigach, koszty zakupu konia i utrzymania konia, przychód ze sprzedaży konia.
Zwolnienie od podatku sprzedaży pająków.
Przychody uzyskane z hodowli psów prowadzonej w gospodarstwie rolnym Wnioskodawcy stanowią przychody z działalności rolniczej. W takim przypadku, na mocy art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychody te wyłączone są z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Status Wnioskodawczyni w przypadku prowadzenia odrębnego gospodarstwa rolnego oraz prawidłowość dokumentowania sprzedaży dokonywanej przez Wnioskodawczynię.
zwolnienie z opodatkowania przychodów z tytułu sprzedaży produktów własnych, będących efektem przetworzenia produktu zwierzęcego
Opodatkowanie VAT opłat za czynności dot. prowadzenia ksiąg hodowlanych i rejestru koniowatych;
Skutki podatkowe sprzedaży tuszek królików pochodzących z własnej hodowli.
w zakresie zastosowania zwolnienia wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 47d) hodowcom zwierząt, które zdobyły tytuł czempionów lub wiceczempionów na regionalnych wystawach zwierząt hodowlanych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z tytułu zawartej umowy intensywnego tuczu hodowlanego bydła opasowego.
Opodatkowanie przychodów z tytułu hodowli przepiórek.
Wnioskodawca zwraca się z prośbą o wyjaśnienie, czy w takiej sytuacji jest opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Jeżeli tak, to na jakich zasadach i w jakiej formie rozliczać się z urzędem skarbowym?
Czy hodowla królików mięsnych w ilości stada podstawowego 500 sztuk stanowi działalność rolniczą ?
Czy hodowla królików mięsnych w ilości stada podstawowego 300 sztuk stanowi działalność rolniczą?
Prowadzona przez Wnioskodawczynię w gospodarstwie rolnym hodowla królików ras mięsnych i sprzedaż tychże królików do zakładów uboju z przeznaczeniem na mięso, nie stanowi działów specjalnych produkcji rolnej lecz jest działalnością rolniczą, z której przychody nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Czy działalność w zakresie hodowli pijawki Hirudo Verbana, którą prowadzi Wnioskodawca, traktowana jest jako działalność rolnicza i nie podlega podatkowi dochodowemu od osób fizycznych?
Czy środki pieniężne pochodzące z przedstawionego w stanie faktycznym dofinansowania działalności Wnioskodawcy polegającej na hodowli ryb w basenach jako przychód z działalności rolniczej w rozumieniu art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?