Interpretacja indywidualna z dnia 25 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.572.2024.2.PRM
Korekta paragonu oraz prawo do wystawienia do paragonu bez NIP nabywcy, faktury zawierającej ten NIP.
Korekta paragonu oraz prawo do wystawienia do paragonu bez NIP nabywcy, faktury zawierającej ten NIP.
Skutki podatkowe odstąpienia przez Bank od wymagania spłaty kwoty wynikającej z błędnie naliczonych odsetek od kredytu.
Spełnienie warunków objęcia procedurą zawieszenia poboru akcyzy Produktów znajdujących się w przesyłce, dla której sporządzony został dokument e-AD z błędnymi informacjami.
Obowiązki płatnika w zakresie uiszczania zaległości z tytułu zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia ugody i otrzymania kwoty 400.000 zł.
Prawo do odliczenia podatku VAT bez obowiązku wystawienia korekty faktury oraz noty korygującej.
Dotyczy ustalenia, czy korekta może obniżyć przychód z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych jeśli transakcja sprzedaży została drugi raz wprowadzona do kasy fiskalnej po dokonaniu korekty.
• Błędne wypełnienie PIT-11 – niewłaściwa kwalifikacja źródła przychodu prokurenta. • Brak obowiązku zwrotu zaliczek prokurentowi w związku ze skorygowaniem informacji PIT-11.
Prawa do odliczenia w całości podatku naliczonego wynikającego z otrzymanych od podwykonawców faktur zawierających błędną, wyższą stawkę podatku VAT.
Brak obowiązku zapłaty błędnie zarejestrowanych na kasie rejestrującej kwot podatku należnego.
Skutki podatkowe otrzymanej nadpłaty w związku ze sprzedażą udziałów w spółce kapitałowej.
Obowiązki płatnika. Rekompensaty wypłacone ofiarom cyberprzestępczości.
Czy strata powstała w wyniku dokonania Utylizacji 1-3 może zostać uznana przez Wnioskodawcę za koszt uzyskania przychodu?
opodatkowanie akcyzą wyrobów, które nie zostaną przez Spółkę przeznaczone do wykorzystania w papierosach elektronicznych
Nieprawidłowości w umowach o pracę mogą wynikać z różnych przyczyn, z których najczęstszymi są nieznajomość przepisów prawa pracy i omyłki pisarskie. Takie sytuacje mogą powodować określone konsekwencje finansowe dla pracodawcy. Mogą też pozostać bez wpływu na uprawnienia pracownika i będą co najwyżej wymagały modyfikacji w drodze aneksu do umowy albo tylko omówienia pomyłki w dokumencie umowy.
Prawo do odliczenia podatku od towarów i usług wykazanego na fakturze z błędną stawką podatku.
Określenie momentu dokonania korekty przychodów.
Od 1 października 2020 r. za każdy błąd w ewidencji (pliku JPK_VAT) grozi kara. Wprowadzono też dodatkowe sankcje karnoskarbowe za uchybienia związane z ewidencją dla celów VAT. Ponieważ w wielu przypadkach podatnicy powierzają prowadzenie ewidencji i wysyłkę JPK_VAT biurom rachunkowym, należy przypomnieć, kto poniesie odpowiedzialność, jeżeli błąd zostanie popełniony przez biuro.
W zakresie potrącalności kosztów bezpośrednio związanych z uzyskiwanymi przychodami.