Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.207.2021.1.JS

opodatkowanie akcyzą wyrobów, które nie zostaną przez Spółkę przeznaczone do wykorzystania w papierosach elektronicznych

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 24 sierpnia 2021 r. (data wpływu 31 sierpnia 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania akcyzą wyrobów, które nie zostaną przez Spółkę przeznaczone do wykorzystania w papierosach elektronicznych – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 sierpnia 2021 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania akcyzą wyrobów, które nie zostaną przez Spółkę przeznaczone do wykorzystania w papierosach elektronicznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka zajmuje się produkcją i dystrybucją płynu do papierosów elektronicznych spełniających definicję wyrobu akcyzowego. Produkcja ma miejsce w składzie podatkowym w procedurze zwieszenia akcyzy.

Produkcja płynu do papierosów elektronicznych przebiega poprzez mieszanie różnych surowców, gdzie bazą wyrobu jest m.in. glikol i/lub gliceryna. Oprócz surowca podstawowego, w skład wyrobu gotowego wchodzą aromaty spożywcze, nikotyna lub sole nikotyny a także dodatki smakowo- zapachowe (różne w nieznacznej ilości).

W zależności od receptury i użytych surowców, proces produkcji przebiega (…).

Aby produkt spełniał definicję płynu do papierosów elektronicznych, oprócz nadania temu produktowi przeznaczenia do wykorzystania w papierosach elektronicznych, o ile jest to wymagane w poszczególnych krajach UE – mieszanina taka musi spełniać normy rejestracji danego produktu (w kraju odbioru) zgodna z dyrektywą TPD (Unijna Dyrektywa zastała zaimplementowana przez każde Państwo członkowskie i obowiązuje ona w całej UE. Polski odpowiednik wdrożenia dyrektywy to ustawa z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowi przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2182, z 2020 r. poz. 1337)).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00