Interpretacja indywidualna z dnia 15 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.545.2024.4.AB
Określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży samochodu.
Określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży samochodu.
Złożenie wniosku w Urzędzie Skarbowym o wydanie zaświadczenia, że zobowiązanie podatkowe wygasło w skutek przedawnienia, nie spowoduje odnowienia obowiązku podatkowego.
Możliwość skorzystania z ulgi na powrót.
Opodatkowanie podatkiem VAT otrzymanego finansowania. Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego, z tytułu przeniesienia na rzecz Skarbu Państwa praw majątkowych utworów powstałych w ramach realizacji Projektu.
Sposób rozliczenia wprowadzanej do sieci energii elektrycznej.
Obowiązek zamknięcia ksiąg rachunkowych oraz sporządzenia sprawozdania finansowego, a także dokonania rozliczenia i ustaleń, o których mowa w art. 7aa ustawy o CIT celem nie utracenia prawa do opodatkowania CIT estońskim.
Obowiązek podatkowy z tytułu świadczonej przez Wnioskodawcę usługi projektowej powstaje stosownie do art. 19a ust. 1 ustawy, z chwilą wykonania usługi projektowej. W sytuacji wykonania części (etapu) dokumentacji projektowej, obowiązek podatkowy z tytułu wykonywanej przez Wnioskodawcę dokumentacji projektowej powstaje zgodnie z art. 19a ust. 2 ustawy o VAT, czyli momentem wykonania przez Państwa części
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego przy robotach budowlanych.
Obliczenie podstawy opodatkowania z tytułu wprowadzenia do sieci wytworzonej energii elektrycznej. Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wprowadzenia do wytworzonej energii elektrycznej. Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych przez przedsiębiorstwo dotyczących zakupu energii elektrycznej.
Nieuznanie ceny płatnej gminie z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego jako wynagrodzenia za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. Brak powstania obowiązku podatkowego z tytułu dokonania ww. czynności.
W dniu 9 września 2024 r. towar został dostarczony do klienta, zgodnie z przepisami powinniśmy fakturę wystawić nie później niż do 15 dnia następnego miesiąca, czyli do 15 października 2024 r. Przez niedopatrzenie terminów faktura została wystawiona w dniu 28 października 2024 r. Czy w takiej sytuacji powinniśmy skorygować VAT i podatek dochodowy za wrzesień 2024 r.?
Zakres obowiązku podatkowego w rozumieniu art. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Opodatkowanie podatkiem akcyzowym oraz opłatą paliwową zużycia sprężonego gazu.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu kwoty wadium wpłaconej przez oferenta, który wygrał przetarg
Skutki podatkowe otrzymania darowizny od matki – obywatelki Białorusi.
Ustalenie obowiązku podatkowego w Polsce.
Opodatkowanie renty otrzymywanej z Włoch po zmarłym mężu.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w nieruchomościach przez rezydenta podatkowego ZEA.
Obowiązek płatnika w związku z oddelegowaniem policjanta do czasowego pełnienia służby w innej miejscowości.
Skutki podatkowe otrzymania w wyniku ugody zawartej z bankiem kwoty stanowiącej sumą świadczeń uiszczonych tytułem spłaty kredytu.
Otrzymanie zaliczki na poczet dostawy towarów lub świadczenia usług wiąże się zasadniczo z powstaniem obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług. Rezygnacja z transakcji, skutkująca zwrotem zaliczki i wystawieniem faktury korygującej, umożliwia sprzedawcy obniżenie kwoty podatku należnego. Nabywca jest z kolei obowiązany do odpowiedniej korekty odliczonego wcześniej podatku naliczonego. Jak
Prawidłowość wystawiania faktur korygujących.
Wykonanie czynności polegającej na wyrażeniu zgody na przedłużenie umowy dzierżawy w zamian za przeniesienie praw do nakładów w postaci budynku.