Interpretacja indywidualna z dnia 15 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.87.2024.2.MM
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży wierzytelności poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży wierzytelności poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.
Opodatkowanie wynagrodzenia zmiennego naliczanego w oparciu o zysk spółki.
Momentu powstania obowiązku podatkowego oraz moment powstania prawa do odliczenia podatku z tytułu nabycia usługi subskrypcji.
Usługi instalacji systemu bezpieczeństwa świadczone przez Spółkę na rzecz Usługobiorców nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na terytorium kraju.
Opodatkowania dochodów z pracy wykonywanej na rzecz francuskiej firmy oraz obowiązek wykazania ich w składanym zeznaniu podatkowym.
Ocena skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług.
Rzeczywisty ośrodek zarządzania polskiej spółki z o.o. będzie znajdował się na Cyprze. W takiej sytuacji planowane zawarcie umowy Spółki nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 1 ust. 5 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla świadczonych usług kształcenia i wychowania w ramach utworzonej placówki oświatowo-wychowawczej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 ustawy o VAT.
Czy zawarcie umowy cesji wierzytelności poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
Czy w związku z nabywaniem kompleksowych usług logistyczno-magazynowych objętych Umową, powstanie dla Spółki stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Bułgarii oraz czy miejsce świadczenia ww. usług powinno być ustalane na podstawie art. 28e ustawy.
Brak stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terenie kraju, miejsce opodatkowania świadczonych usług oraz prawo do odliczenia.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabywanych usług od polskich usługodawców
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.
Biorąc pod uwagę powyższe, należy stwierdzić, że oddanie Dyrektorowi do dyspozycji samochodu służbowego i wyznaczenie miejsca garażowania w miejscu zamieszkania Dyrektora, nie skutkuje powstaniem po stronie pracownika przysporzenia majątkowego, o ile przejazdy z/do tego miejsca odbywają się wyłącznie w celach służbowych. W konsekwencji, dojazdy pracownika z miejsca zamieszkania, będącego jednocześnie
Oddanie Nadleśniczemu do dyspozycji samochodu służbowego i wyznaczenie miejsca garażowania w miejscu służbowego zamieszkania na terenie Nadleśnictwa, wynikające z charakteru pracy na danym stanowisku, nie skutkuje powstaniem przychodu pracownika, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych o ile przejazdy te odbywają się wyłącznie w celach służbowych. W konsekwencji
Zastosowanie podwyższonych kosztów uzyskania przychodu.
określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, miejsca świadczenia i opodatkowania nabywanych usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego
Czy Umowa Transferu, w zakresie w jakim dotyczy przeniesienia wierzytelności z tytułu pożyczek za wynagrodzeniem, podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych na podstawie przepisów ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Zakup odzieży używanej o wartości powyżej 1000 zł w drodze umowy sprzedaży zawieranej z osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej zamieszkałą na terenie Irlandii.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności należy oceniać przez pryzmat konkretnego przypadku, bowiem ze względu na branżę w jakiej działa dany podmiot wymagane/ wykorzystywane zaplecze techniczne i organizacyjne będzie inne. Przy rozstrzyganiu posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności niezbędna struktura organizacyjna różni się w zależności od sektora, którego sprawa dotyczy. Inne
w zakresie posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności
w zakresie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski
Czy Wnioskodawczyni może podwyższyć koszty uzyskania przychodów w zeznaniu rocznym?