Interpretacja indywidualna z dnia 4 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.558.2024.1.ZK
Wartość niespłaconych zobowiązań na moment wykreślenia spółki z Rejestru Przedsiębiorców KRS, a przychód.
Wartość niespłaconych zobowiązań na moment wykreślenia spółki z Rejestru Przedsiębiorców KRS, a przychód.
Czy wartość niespłaconego zobowiązania z tytułu Pożyczki udzielonej Spółce przez udziałowca, pozostającego zobowiązaniem Spółki na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Spółki przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia od podatku VAT jako rolnik oraz braku obowiązku zapłaty podatku VAT od zakupionego środka trwałego w związku z likwidacją działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe wystąpienia ze spółki jawnej jednego ze wspólników.
1. Czy dla celów podatkowych prawidłowo rok 2023 podzielono na dwa lata podatkowe i tym samym rok podatkowy pokrywa się z rokiem obrotowym chociaż nie trwa 12 miesięcy (art. 8 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)? 2. Czy ustalając status małego podatnika za 2024 rok brać pod uwagę sprzedaż od 1 kwietnia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.?
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty i statusu podatnika VAT po likwidacji działalności gospodarczej.
Mam pytanie dotyczące remanentu likwidacyjnego w związku z zamknięciem firmy. Sytuacja wygląda następująco. Firma likwiduje się w związku z brakiem płynności finansowej. Na remanencie od kilku lat widnieją roboty budowlane w toku, które zawierają zarówno zużyte materiały, jak i koszt usługi budowlanej. Od zakupu materiałów na bieżąco odliczany był VAT. W związku z likwidacją roboty te nie zostały i
Czynność wycofania do majątku prywatnego Nieruchomości nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy i nie spowoduje obowiązku korekty podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi na Nieruchomości na podstawie art. 91 ustawy.
Czynności wycofania lokalu niemieszkalnego z prowadzonej przez Panią działalności gospodarczej (który Pani jako osoba fizyczna będzie wykorzystywała do działalności gospodarczej podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT, tj. na potrzeby najmu), nie będzie miał zastosowania art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy. W konsekwencji, ww. czynność wycofania lokalu niemieszkalnego z działalności gospodarczej nie będzie
Możliwość opodatkowania przychodów z najmu nieruchomości wycofanych z działalności gospodarczej ryczałtem.
Likwidacja jednego z wydziałów produkcyjnych nie oznacza zmiany rodzaju działalności. Jeśli więc podatnik w jej ramach likwiduje nie w pełni zamortyzowane środki trwałe, to stratę z tym związaną może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu (wyrok NSA z 11 stycznia 2024 r., sygn. akt II FSK 1994/23).
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości dalszego korzystania z posiadanych urządzeń fiskalnych w ramach prowadzenia JDG, pomimo faktu że została ona na skutek przekształcenia zamknięta i ponownie otwarta.
Uznanie transakcji sprzedaży składników majątkowych przedsiębiorstwa w likwidacji za sprzedaż przedsiębiorstwa wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT.
Zbycie udziałów w działkach wykorzystywanych w działalności gospodarczej Spółki cywilnej oraz udziałów w działkach nabytych do majątku prywatnego.
Możliwość opodatkowania przychodów z najmu nieruchomości ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych po likwidacji działalności gospodarczej.
Przedsiębiorca będący czynnym podatnikiem VAT prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej podmiot nabył nieruchomość niemieszkalną. Odliczył od faktury pełną kwotę VAT. Nieruchomość została zaklasyfikowana w działalności gospodarczej jako środek trwały i jest amortyzowana miesięcznie. Środek trwały jest wynajmowany
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych z tytułu prawomocnego wyroku sądu powszechnego, uznającego roszczenie z tytułu niedopłaconej kwoty dotacji oświatowej, po likwidacji działalności gospodarczej.