Interpretacja indywidualna z dnia 18 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.721.2024.1.PRP
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Pytanie dotyczy odłączenia części składowej środka trwałego i wpływu na amortyzację. Jesteśmy jednostką budżetową, w swoim zasobie mamy również mieszkalnictwo komunalne. Zdarza się, że w budynku, który jest w naszej ewidencji środków trwałych zostaje sprzedany lokal (np. w połowie miesiąca). Kiedy należy zmniejszyć wartość początkową środka trwałego, czy w momencie sprzedaży, czy w następnym miesiącu
Jesteśmy jednostką budżetową. Przez kilka lat mieliśmy podpisaną umowę o ubezpieczenie grupowe z firmą ubezpieczeniową. W trakcie trwania umowy zmieniała się liczba pracowników korzystających z oferty. W tym roku rozwiązaliśmy umowę i ubezpieczyciel zwrócił na konto jednostki nadpłatę, której nie potrafi połączyć z żadnym pracownikiem. Na kontach jednostki budżetowej nie widnieje żadna nadwyżka. Na
Państwowa jednostka budżetowa w tym roku zainstaluje na własnym parkingu słupek umożliwiający ładowanie samochodów elektrycznych. Pobór energii będzie następował z energii elektrycznej jednostki (podłączony słupek do jednego z budynków). Jednostka jest czynnym podatnikiem VAT. Będzie istniała możliwość ładowania samochodów osób prywatnych oraz z innych jednostek. Czy należy ewidencjonować dostawy energii
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu przy zastosowaniu proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o VAT, skalkulowanej dla jednostki budżetowej.
Jesteśmy jednostką budżetową. Do wyliczenia trzynastki nie wliczamy dni tzw. nieobecności płatnej (np. oddawanie krewi, opieka nad dzieckiem - 2 dni w roku oraz dni pracy związkowej). Czy w związku z tym te dni zostają uzupełnione w przypadku wyliczeń podstawy zasiłku chorobowego?
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu (prewspółczynnik).
Jesteśmy jednostką budżetową, zdarza się że umarzamy (za zgodą burmistrza) należności cywilnoprawne i publicznoprawne osobom fizycznym lub firmom. Czy w związku z tym mamy obowiązek wystawiać formularz informacji PIT-11?
Prawo do odliczenia i zwrotu części podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Interpretacja w zakresie: - zwolnienia z obowiązku uiszczania podatku akcyzowego od zużycia na własne potrzeby energii elektrycznej wytwarzanej przez instalacje fotowoltaiczne, - obowiązku składania miesięcznych deklaracji podatkowych na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, - obowiązku składania kwartalnych deklaracji na podstawie art. 24e ust. 1 ustawy, - obowiązku prowadzenia ewidencji ilościowej energii
WIS usługa – odpłatne udostępnianie hali sportowej (…) na rzecz osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą w celu organizacji przez ten podmiot zajęć sportowych akrobatyki
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w całości lub części przy zastosowaniu proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a-2h ustawy w odniesieniu do wydatków dla zrealizowanego projektu.
Prawo do częściowego odliczenia podatku VAT od wydatków ponoszonych w związku z prowadzoną działalnością gospodarcza na lodowisku działającym w sezonie zimowym.
Wyłączenie z dochodów wykonanych jednostki budżetowej równowartości środków przeznaczonych na zasilenie jednostki w celu sfinansowania wydatków inwestycyjnych, w wyniku których powstaną środki trwałe wprowadzone na stan środków trwałych jednostki podlegających amortyzacji i służące jej działalności.
Brak prawa do odliczenia podatku z faktur dokumentujących zakup samochodów elektrycznych.
Czy jednostka budżetowa może zakupić nagrody dla dzieci pracowników biorących udział w konkursach zorganizowanych na pikniku rodzinnym z okazji Dnia Dziecka ze środków ZFŚS?
Czy jednostka budżetowa jako pracodawca i płatnik zasiłków może przekazać do ZUS zasiłek macierzyński za jeden dzień porodu w przypadku, gdy z pracownicą umowa o pracę została przedłużona do dnia porodu?
Odpłatne udostępnianie przez Gminę budynku na rzecz podmiotów zewnętrznych jako czynności podlegające opodatkowaniu VAT oraz prawo do odliczenia części podatku naliczonego od wydatków na Inwestycje.
Jesteśmy jednostką budżetową. Nasz pracownik od 1 lipca 2024 r. przechodzi na emeryturę, przeciętne zatrudnienie do naliczenia w 2024 r. odpisu na ZFŚS zostanie skorygowane do okresu jego zatrudnienia. Czy należy naliczyć za tę osobę zwiększenie odpisu na ZFŚS proporcjonalnie do okresu przebywania na emeryturze?
Obowiązek informacyjny wynikający z art. 42a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych względem obcokrajowców będących rezydentami Kanady i właściwych urzędów skarbowych w sytuacji, kiedy nagradzane osoby nie posiadają identyfikatora podatkowego NIP lub PESEL.
Jednostka budżetowa, np. ministerstwo, otrzymuje faktury VAT za administrowanie budynku, w którym funkcjonuje. Ministerstwo zawarło porozumienie z inną jednostką budżetową, że może zająć część budynku, a w zamian będzie płacić jakiś procent w zależności od zajmowanej powierzchni z wystawionej faktury. Do faktury nie jest doliczana marża, ministerstwo na tym nie zarabia. Ta jednostka zwraca w części
Prawo do odliczenia VAT związku z wydatkami Gminy na modernizację kąpieliska.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Brak prawa do odliczenia lub zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu.