Interpretacja indywidualna z dnia 26 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.515.2024.1.AKA
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących w Okresie przejściowym nabycie towarów i usług.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących w Okresie przejściowym nabycie towarów i usług.
W zakresie uznania, czy Spółka może skorygować błędne dane nabywcy wystawiając notę korygującą oraz czy Spółka może skorygować dane kontrahenta, w przypadku gdy nie jest faktycznym odbiorcą towaru lub usługi poprzez wystawienie faktury do zera.
Skutki podatkowe przekształcenia Przedsiębiorcy w jednoosobową spółkę kapitałową – spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Odliczenie od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych w 2022 roku na terapię psychologiczną, terapię pedagogiczną, alpakoterapię oraz muzykoterapię - nota korygująca do faktury.
Możliwość wystawienia noty korygującej.
W sytuacji, gdy dostawcy wystawią w Dniu Wydzielenia lub po Dniu Wydzielenia faktury dotyczące zakupu towarów i usług sprzed Dnia Wydzielenia związaną z działalnością ZCP, Spółka Przejmująca nie będzie zobowiązana do wystawienia jakichkolwiek dokumentów korygujących do tych faktur, bowiem faktury te zostały wystawione w Dniu Wydzielenia lub po Dniu Wydzielenia prawidłowo, ponieważ ich adresatem była
Praw do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony z faktur i z duplikatów faktur, prawa do złożenia korekty deklaracji oraz wystawiania not korygujących w związku z nabyciem w drodze aportu przedsiębiorstwa w spadku.
Dotyczy okresu rozliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur skorygowanych notami korygującymi.
Częstym błędem na fakturze w naszej firmie jest pomyłka w numerze NIP nabywcy lub jego nazwie czy adresie, który najczęściej jest korygowany notą przez zainteresowanego. Jak to będzie wyglądało, gdy przejdziemy na fakturowanie w KSeF?
Dotyczy braku obowiązku wystawienia noty korygującej do faktury dokumentującej nabycie nieruchomości oraz zachowania prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego na podstawie faktur, do których wystawiono noty korygujące.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wypłaty zwrotu refundacji, podwyższenia podstawy opodatkowania z tytułu wystąpienia nadpłaty związanej ze zwrotem refundacji, prawo do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wypłaty zwrotu refundacji, podwyższenia podstawy opodatkowania z tytułu wystąpienia nadpłaty związanej ze zwrotem refundacji, obowiązek rozliczenia podatku VAT z tytułu nieodpłatnego
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wypłaty zwrotu refundacji, podwyższenia podstawy opodatkowania z tytułu wystąpienia nadpłaty związanej ze zwrotem refundacji, sposób kalkulacji obniżenia podstawy opodatkowania o kwoty podatku VAT, obowiązek wystawienia faktury korygującej, wskazanie deklaracji za jako okres istnienie prawo do obniżenie podstawy opodatkowania i podatku VAT, obowiązek
Prawo do dokonania obniżenia kwoty podatku należnego o całość kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących poniesienie wydatków, związanych z nabyciem lokali, przed rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej oraz przed rejestracją do podatku VAT.
Prawo do odliczenia podatku VAT pomimo braku akceptacji przez sprzedawcę not korygujących.
Wysokość wydatków stosownie do art. 26h ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustala się na podstawie faktur wystawionych przez podatnika podatku od towarów i usług niekorzystającego ze zwolnienia od tego podatku. W opisanej sytuacji nie został spełniony warunek udokumentowania wydatku. Tym samym wskazany w nocie korygującej podmiot nie będzie miał prawa do ulgi termomodernizacyjnej
Sukcesja podatkowa w następstwie nabycia Przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz zakres praw i obowiązków nabywcy w związku z otrzymaniem tego Przedsiębiorstwa.
Dostaliśmy fakturę od kontrahenta. Jest na niej oczywisty błąd – zamiast 10 sztuk dostarczonego towaru wpisano 100 sztuk. Czy nabywca może sam poprawić taki błąd?
Skutki podatkowe przekształcenia Przedsiębiorcy (os. fizycznej) w jednoosobową spółkę kapitałową - spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
PROBLEM Dzisiaj jeden ze wspólników ma swoja firmę (inny NIP) a otrzymał fakturę jeszcze na spółkę, której już dzisiaj nie ma, zamiast na swoją jednoosobową działalność gospodarczą. W tej sytuacji sprzedawca wystawia fakturę korygującą czy nabywca sporządza notę korygującą? RADA Błąd nie może zostać skorygowany w drodze wystawienia przez nabywcę noty korygującej. Pozostaje zatem jego skorygowanie przez
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na usługi remontowe (możliwość zaliczenia w poczet kosztów wydatków dokumentowanych fakturą bez numeru NIP).