Interpretacja indywidualna z dnia 12 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.793.2024.1.PS
Skutki podatkowe związane z odpłatnym zbyciem pojazdów wykorzystywanych przez spadkodawcę w działalności rolniczej.
Skutki podatkowe związane z odpłatnym zbyciem pojazdów wykorzystywanych przez spadkodawcę w działalności rolniczej.
Interpretacja indywidualna w zakresie ustalenia, czy przy wyliczaniu marży przy sprzedaży używanych części samochodowych (w rozumieniu art. 120 ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT) pochodzących z demontażu, do ustalenia wysokości podatku od towarów i usług, należy przyjąć oparcie wyliczenia kwot nabycia poszczególnych części w oparciu o szacunkową wartość rynkową.
Opodatkowanie czynności zbycia pojazdów, uzyskanych z mocy prawa lub na mocy wyroków sądów powszechnych, w celu ich demontażu przez przedsiębiorcę prowadzącego stację demontażu pojazdów.
Odliczenie podatku VAT od zaliczki na zakup auta.
Ustalenie metody amortyzacji pojazdów wykupionych z leasingu.
Prawo do odliczenia 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi przeznaczonymi wyłącznie na wynajem oraz brak obowiązku złożenia informacji VAT-26.
Podatek od towarów i usług w zakresie otrzymanego dofinansowania na zakup wozu strażackiego dla OSP nie będzie stanowić podstawy opodatkowania oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego, związanego z nabyciem towarów i usług na potrzeby realizacji Projektu.
Skutki podatkowe związane z udostępnieniem Handlowcom Narzędzi na potrzeby świadczenia Usług.
Zakup od Gminy samochodów przeznaczonych do demontażu.
Brak możliwości ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego, od planowanej dostawy wewnątrzwspólnotowej samochodów osobowych, które zostaną zarejestrowane na stałe na terytorium kraju.
Uznanie transakcji sprzedaży pojazdów tramwajowych na rzecz Klienta jako wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, o której mowa w art. 13 ust. 1 ustawy.
WIS USŁUGA – diagnostyka przewodów wodociągowych.
Skutki podatkowe zawierania umów zakupu samochodów i złomu stanowiących towar handlowy.
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT od faktur związanych z leasingiem i naprawą samochodu.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług darowizny samochodu osobowego na rzecz męża, po uprzednim wykupie od leasingodawcy.
Dotyczy ustalenia czy kwoty netto opłat wstępnej oraz transferowej związanych z umową leasingu pojazdu elektrycznego sfinansowanych ze środków NFOŚiGW mogą stanowić koszt uzyskania przychodów.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z użytkowaniem samochodu osobowego na podstawie umowy leasingu operacyjnego.
Możliwość zastosowania szczególnej procedury (VAT-marża) opodatkowania dla sprzedaży pojazdu kolekcjonerskiego.
Odpłatne udostępnienie przedmiotowej infrastruktury kanalizacyjnej na rzecz Spółki na podstawie umowy dzierżawy będzie stanowić po stronie Gminy czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. W związku z otrzymaniem przez Gminę dofinansowania na realizację przedmiotowej inwestycji Gmina nie będzie zobowiązana do rozliczenia podatku VAT należnego. Gminie będzie przysługiwać prawo do odliczenia pełnych
Prawo do odliczenia 100% podatku naliczonego od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi.
Brak prawa do odliczenia całości lub części podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki na najem samochodu osobowego lub inne wydatki dotyczące przedmiotowego samochodu, nabywane w ramach prowadzonej działalności.
Uczelnia będzie uprawniona do zaliczenia w całości wydatków stanowiących zwrot kosztów przejazdów w ramach odbywanej przez pracownika podróży służbowej jego prywatnym pojazdem elektrycznym, hybrydowym lub napędzanym wodorem. Do kosztów uzyskania przychodów uczelnia może zaliczyć zwrot ww. wydatków naliczonych zgodnie ze stawką określoną dla samochodu osobowego o pojemności skokowej do 900 cm3 tj. 0,89
Prawo do odliczenia 50% podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur od kupionych paliw, benzyny, LPG oraz innych wydatków ponoszonych na samochody prywatne wykorzystywane do celów prywatnych oraz do prowadzonej działalności gospodarczej.
Możliwość zwolnienia z akcyzy ambulansów sprzedawanych przed pierwszą rejestracją na rzecz Straży Pożarnej oraz podmiotów nie będących podmiotami leczniczymi, które zostaną docelowo przeznaczone do działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych przez podmioty lecznicze wpisane do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą w rozumieniu ustawy o działalności leczniczej