Interpretacja indywidualna z dnia 18 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.666.2024.3.MC
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Ustalenie czy dochód uzyskany ze sprzedaży działki będzie objęty zwolnieniem, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia, czy przychody Wnioskodawcy przeznaczone na zakup nieruchomości zlokalizowanej (…) na siedzibę Wnioskodawcy będzie dla Wnioskodawcy stanowił dochód wydatkowany na cele określone w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT w zw. z art. 17 ust. 1b ustawy o CIT, a więc podlegający zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Czy dochód wydatkowany na budowę, wykończenie i utrzymanie budynku mającego służyć Fundacji do wykorzystywania i realizacji celów statutowych, uzyskiwany przez Fundację z darowizn, aukcji, zbiórek, wystaw i majątku Fundacji, korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT?
Czy dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu udziału w spółce jawnej będą zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu udziału w spółce jawnej będą zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu udziału w spółce jawnej będą zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu udziału w spółce jawnej będą zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?
Ustalenia, czy równowartość dochodu przeznaczonego na pokrycie wydatków na kary umowne, odsetki budżetowe, koszty sądowe oraz zasądzone renty podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w wysokości 19% w przypadku uzyskania przez SPZOZ straty podatkowej.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonej usługi organizacji wydarzeń artystycznych.
W zakresie ustalenia, czy osiągnięte przez Szpital dochody z tytułu sprzedaży posiłków na zewnątrz, będą korzystały ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Zwolnienie przedmiotowe dochodów szkoły przeznaczonych na udzielenie pożyczki spółce z o.o.
Czy dochód, który powstanie w związku z ujęciem kwoty uzyskanego umorzenia (kapitału i odsetek), jako przychód podatkowy będzie stanowił podstawę do uznania za dochód zwolniony przedmiotowo na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowych od osób prawnych
Czy sam fakt posiadania statusu Fundatora Fundacji przez Wnioskodawcę wyłącza na podstawie art. 28j ust. 1 pkt 5 Ustawy o CIT, możliwość stosowania przez Wnioskodawcę ryczałtu od dochodów spółek; - Czy finansowanie przez Fundację projektów Wnioskodawcy skutkujących realizacją celów statutowych Fundacji wyłącza na podstawie art. 28j ust. 1 pkt 5 Ustawy o CIT, możliwość stosowania przez Wnioskodawcę
Czy dochód Fundacji, w części przeznaczonej na darowiznę pieniężną przekazaną na realizację projektu wskazanego w opisie stanu faktycznego, korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 6c ustawy o CIT
Sprzedaż prac wytworzonych przez harcerzy nie stanowi odpłatnej dostawę towarów, wydatkowane środki ze sprzedaży ww. prac nie będą stanowić działalności gospodarczej oraz brak obowiązku wystawienia faktury.
Zwolnienie przedmiotowe dochodów Uczelni przeznaczonych na rzecz Fundacji tytułem darowizn na cele pomocy finansowej dla studentów.
Zwolnienie przedmiotowe dochodu wydatkowanego na cele statutowe (dobroczynność, wspieranie organizacji dobroczynnych).
1) Czy fakt (status) bycia fundatorem fundacji przez wspólnika Spółki umożliwia Spółce opodatkowanie ryczałtem, w świetle treści art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jeżeli nie posiada on (fundator) praw majątkowych związanych z prawem do otrzymania świadczenia jako fundator ani nie jest beneficjentem tej fundacji? 2) Czy fakt, że fundacja w chwili powstania przyjęła za
Czy obowiązek podatkowy (…) zawarty w art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w opisanym stanie faktycznym powstaje z chwilą nabycia udziału w opisanej nieruchomości w drodze zapisu windykacyjnego?
Rozliczenia z tytułu współpracy z fundacją niemiecką – udziałowcem Spółki.
Czy środki pieniężne otrzymane przez Stowarzyszenie tytułem darowizny na rachunek bankowy Stowarzyszenia z przeznaczeniem ich na pokrycie działań naukowych, naukowo-technicznych i oświatowych podejmowanych w ramach działalności statutowej i dla realizacji celów statutowych, stanowiące dochód Stowarzyszenia, korzystają ze zwolnienia przedmiotowego z podatku CIT, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4
Wykonywane przez Państwa usługi będą opodatkowane z zastosowaniem właściwej stawki podatku VAT. Jak wskazano, będą Państwo zobowiązani do opodatkowania tych czynności właściwą stawką pod przekroczeniu limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Czy przychód z tytułu umorzonej pożyczki w części dotyczącej wydatkowania jej na spłatę zobowiązań wymagalnych i odsetek wobec wierzycieli pierwotnych oraz spłata dotycząca pokrycia wkładu własnego w projekcie „Termomodernizacja”, jak i spłata należności głównych wobec ZUS i Urzędu Skarbowego z tytułu zaległości objętych układami ratalnymi będących wydatkami statutowymi korzysta ze zwolnienia z opodatkowania