Interpretacja indywidualna z dnia 20 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.601.2024.3.MJ
Zwolnienie przedmiotowe - nabycie gruntu oraz budowa domku letniskowego.
Zwolnienie przedmiotowe - nabycie gruntu oraz budowa domku letniskowego.
Możliwość zastosowania metody unikania podwójnego opodatkowania oraz ulgi abolicyjnej do dochodów z pracy wykonywanej za granicą.
Wnioskodawca nie będzie mógł skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT.
Braku możliwości ponownego złożenia deklaracji i zapłaty akcyzy przez nabywcę samochodu osobowego, w sytuacji gdy sprzedawca tego samochodu złożył deklarację ale nie uiścił należnej akcyzy.
Podleganie opodatkowaniu zniesienia współwłasności nieruchomości.
Ustalenie, czy Wnioskodawca ma prawo do rozliczenia ulgi na złe długi w kwietniu 2022 r.
Dotyczy ustalenia, czy w przypadku sprzedaży rzeczy lub wykonania usługi opłaconych za pomocą Tokenu, będącego bonem różnego przeznaczenia (MPV) przychód podatkowy w CIT powstaje w momencie przedstawienia Tokenu do umorzenia (spalenia), a nie wcześniejszej zapłaty za wyemitowany Token.
Czy w związku z wystąpieniem Wspólnika ze Spółki bez wynagrodzenia, takie wystąpienie Wspólnika będzie dla Spółki czynnością neutralną na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych, tzn. po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód/dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
W zakresie rozpoznania momentu powstania przychodu związanego z pracami budowlanymi.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że otrzymywanie kwot z tytułu gwarancji udzielanej przez EIF, nie stanowi formy zapłaty/uregulowania wierzytelności Spółki z tytułu umów leasingu zawieranych z klientami, które wchodzą w skład zabezpieczanego na podstawie Umowy z EIF portfela wierzytelności, a tym samym Spółka będzie uprawniona w zakresie tych wierzytelności do rozpoznawania jako kosztu
Brak obowiązku zapłaty błędnie zarejestrowanych na kasie rejestrującej kwot podatku należnego.
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z otrzymaną pomocą finansową z tytułu wycofania z rynku niesprzedanych owoców - uznanie otrzymanego dofinansowania za zapłatę za dostarczone towary.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT pobieranej przez Gminę w razie anulowania okresowego biletu komunikacji miejskiej opłaty manipulacyjnej.
W zakresie ustalenia czy po planowanym Połączeniu Spółki ze Spółką Celową odsetki wynikające z Umów Finansowania zawartych przez Spółkę z bankiem oraz podmiotami powiązanymi będą mogły być zaliczone przez Spółkę, do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich zapłaty, kapitalizacji lub uregulowania w innej formie (w tym poprzez potrącenie), bez względu na moment naliczenia odsetek, z uwzględnieniem
W ocenie organu interpretacyjnego nieokreślone, co do zasad i wysokości do ponoszenia przez Bank, w ustawie o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, lecz będące wynikiem umowy pomiędzy Bankiem i BFG przekazanie do BFG udziału w Przychodach nie spełniają kryteriów uznania za koszty uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 updop.
w zakresie obowiązku korekty kosztów uzyskania przychodów w sytuacji, gdy bank dokona zapłaty kwoty wynikającej z faktury na rzecz kontrahenta Spółki
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT pobieranej przez Gminę w razie anulowania okresowego biletu komunikacji miejskiej opłaty manipulacyjnej.
Czy prawidłowym jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2017 r., w sytuacji, gdy Wnioskodawca posiadać będzie należności od kontrahentów, wobec których będzie miał jednocześnie zobowiązania i w takim przypadku, w celu uproszczenia wzajemnych rozliczeń, dojdzie pomiędzy Wnioskodawcą a danym kontrahentem do potrącenia wzajemnych wierzytelności o wartościach
Obowiązki płatnika związane z zapłatą przez spółkę zaległych zaliczek za byłych pracowników.
Różnice kursowe związane z rozliczeniami w systemie cash poolingu
Dotyczy powstania obowiązku podatkowego w przypadku dokonywania sprzedaży biletów na usługi przewozów osób za pomocą kolei linowych, określenia daty wykonania usługi na fakturze, opodatkowania zwrotu potrąconej kwoty ceny biletu w przypadku jego zwrotu biletu oraz sposobu dokumentowania zwrotu nabywcy części należności w przypadku rezygnacji klienta z usługi przewozu za pomocą kolei linowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu powstania przychodu.
Powstanie obowiązku podatkowego w przypadku dokonywania sprzedaży biletów poprzez stronę internetową Spółki.