Interpretacja indywidualna z dnia 11 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.408.2024.1.AS
Zwolnienie od podatku VAT wykonywanych przez Wnioskodawcę usług w zakresie restauracji i konserwacji zabytków.
Zwolnienie od podatku VAT wykonywanych przez Wnioskodawcę usług w zakresie restauracji i konserwacji zabytków.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez Wykonawców dokumentujących usługi polegające na produkcji utworów i przeniesieniu praw do nich.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych usług w zakresie przeprowadzania spotkań autorskich na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy o VAT.
Prawo do zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b (konserwator zabytków).
Możliwość korzystania ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b dla świadczonych usług.
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box).
WIS USŁUGA – samodzielne zaprojektowanie i wykonanie przez Wnioskodawcę tatuażu na skórze klienta.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych usług warsztatów edukacyjnych jako usług kulturalnych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy.
Świadczone usługi nauczania gry na instrumentach muzycznych (pianino, gitara, ukulele) oraz zajęć o sposobach nagrywania i obróbki dźwięku wykonywane poprzez zatrudnionych przez Panią nauczycieli nie korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy.
Uznanie nabywanych usług od zagranicznych Lektorów jako import usług zwolnionych z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 ustawy.
Zwolnienie od podatku usług oprawy artystyczno-muzycznej imprez na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b) ustawy.
Uznanie przychodu wypłacanego z tytułu przeniesienia autorskich praw majątkowych do utworów jako przychodu z tytułu działalności twórczej w zakresie programów komputerowych.
Wolny zawód - działalność artystyczna.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług kulturalnych.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usługi polegającej na udzieleniu licencji niewyłącznej na wykorzystanie autorskich scenariuszy i zestawów do gier.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Czy Wnioskodawca uzyskując w roku podatkowym przychód, w związku z otrzymanym wynagrodzeniem od Kupującego, na podstawie Umowy o przeniesienie autorskich praw majątkowych i praw do znaku towarowego ma prawo w zeznaniu rocznym zastosować koszty w wysokości 50% uzyskanego przychodu?
zastosowanie 50% kosztów uzyskania przychodów
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
W zakresie ustalenia, czy przychody ze sprzedaży autorskich praw majątkowych lub licencji powodują u Wnioskodawcy konieczność prezentowania ich jako przychodów z zysków kapitałowych.
ustalenie czy przychody Wnioskodawcy z tytułu udostępnienia za wynagrodzeniem licencji lub sublicencji do korzystania z utworów muzycznych stanowią dla Spółki przychody z zysków kapitałowych, o których mowa w art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Skutki podatkowe osiągania przychodów z tytułu udostępnienia programów komputerowych na zasadzie licencji.
W zakresie zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.
W zakresie zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów do wynagrodzenia: Kreślarzy zatrudnionych w Centrum Inżynieryjnym, Konstruktorów Aplikacji zatrudnionych w Centrum Inżynieryjnym, Konstruktorów Narzędzi I zatrudnionych w Narzędziowni oraz Konstruktorów Narzędzi II zatrudnionych w Narzędziowni.