Interpretacja indywidualna z dnia 27.06.2019, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.82.2018.9.AW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.82.2018.9.AW
Moment ujęcia faktur korygujących przy odwrotnym obciążeniu.
Moment ujęcia faktur korygujących przy odwrotnym obciążeniu.
Moment ujęcia faktur korygujących przy odwrotnym obciążeniu.
Moment rozliczania faktur korygujących zwiększających podstawę opodatkowania i kwotę podatku należnego z tytułu świadczenia usług z obszaru technologii informatycznych (IT) w przypadku, gdy wynagrodzenie kalkulowane jest na poziomie rzeczywistych kosztów oraz ustalonego narzutu na te koszty, natomiast pewne grupy kosztów pierwotnie (w momencie wystawiania faktur pierwotnych) są ustalane szacunkowo.
Czy Wnioskodawca, który ma zawartą umowę z kontrahentem na czas nieoznaczony może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kwotę, której zapłata nastąpi w formie gotówkowej, a wynika z faktury Vat nieprzekraczającej 15 000 zł, wystawionej przez hurtownię farmaceutyczną w oparciu o umowę współpracy, w ramach której łączna wartość wystawionych faktur Vat przekracza wartość 15 000 zł?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
prawidłowości wystawiania przez Wnioskodawcę faktur korygujących.
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu rozliczania faktury korygującej zwiększającej obrót i podatek należny.
W którym miesiącu Wnioskodawca będzie miał obowiązek ująć korektę z tytułu zmiany ceny? oraz - Jakim kursem Wnioskodawca winien wycenić wystawione faktury korygujące z tytułu zmiany ceny?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku z faktury korygującej oraz terminu rozliczenia tej faktury.
Czy Wnioskodawca może wystawiać dla odbiorcy opisanego w treści zdarzenia przyszłego, po jednej zbiorczej fakturze korygującej, która korygować będzie wartość dostaw (in plus, lub in minus), a w konsekwencji wartość należnego podatku od towarów i usług wynikającą ze wszystkich faktur pierwotnych wystawionych w obrębie danego miesiąca?
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu rozliczania faktury korygującej zwiększającej podatek
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia momentu wystawienia faktury korygującej.
Podatrek od towarów i usług w zakresie momentu rozpoznania korekty z tytułu zwiększenia oraz zmniejszenia ceny sprzedanych towarów w przypadku dostaw uznanych za eksport towarów.
rozliczenie na bieżąco korekty faktur w związku z podwyższeniem ceny świadczonych usług o wskaźnik waloryzacji
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia faktury korygującej zmniejszającej i zwiększającej podatek.
Prawidłowość fakturowania zakupionego paliwa od firmy nieposiadającej siedziby jak również stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w kraju, prawo do odliczenia podatku z tytułu zakupu paliwa oraz termin do odliczenia podatku
Czy Spółka może wystawiać zbiorcze faktury korygujące dotyczące wielu faktur sprzedaży wystawionych na danego odbiorcę w przypadku zwrotu towarów i jakie elementy powinna zawierać taka faktura korygująca, aby spełniała kryteria określone w rozporządzeniu MF z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości i wystawienie zbiorczej faktury korygującej.
Zwolnienie od podatku usługi transferu zawodnika do innego klubu sportowego
Podatek od towarów i usług w zakresie wystawienia faktury korygującej.
1) Czy dopuszczalne jest wystawienie jednej faktury korygującej po zakończeniu umowy leasingu zwiększającej lub zmniejszającej obrót z tytułu dostawy w leasingu finansowym, będący skutkiem zmiany wysokości stóp procentowych? 2) Czy w sytuacji kiedy podwyższenie wartości stanowiących podstawę opodatkowania dostawy w leasingu finansowym jest nową okolicznością, niemożliwą do przewidzenia w chwili wystawienia
Spółce przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego w związku z wystawieniem wewnętrznej faktury korygującej w rozliczeniu za okres jej wystawienia. Spółka, może dokonać obniżenia kwoty podatku należnego na podstawie jednej zbiorczej wewnętrznej faktury korygującej.
Usługi świadczone przez techników dentystycznych są zwolnione zpodatku VAT bez względu na formę wykonywania przez nich działalności.Możliwe jest wystawienie jednej korygującej faktury zbiorczej dla jednego kontrahenta.
Wnioskodawca może wystawić jedną zbiorczą fakturę wewnętrzną korygującą do faktur wewnętrznych dokumentujących nieodpłatne przekazania towarów bądź więcej pojedynczych wewnętrznych faktur korygujących i dokonać korekty rozliczeń w okresie rozliczeniowym, w którym faktury korygujące zostaną wystawione