Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.09.2013, sygn. ILPP1/443-565/13-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-565/13-2/AW

Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia faktury korygującej zmniejszającej i zwiększającej podatek.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, przedstawione we wniosku z dnia 14 czerwca 2013 r. (data wpływu 27 czerwca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia faktury korygującej zmniejszającej i zwiększającej podatek jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 czerwca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia faktury korygującej zmniejszającej i zwiększającej podatek.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

A S.A. (dalej Wnioskodawca albo Spółka) prowadzi działalność m.in. w zakresie leasingu i najmu.

W ramach prowadzonej działalności, Wnioskodawca zawiera z klientami tzw. umowy leasingu finansowego, tj. umowy spełniające warunki, o których mowa w art. 17f ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. Nr 21, poz. 86 ze zm.) (dalej Umowa lub Umowy).

W zamian za korzystanie z przedmiotu leasingu, Wnioskodawcy przysługuje comiesięczne wynagrodzenie (rata leasingowa), którego wysokość może zostać ustalona w oparciu o zmienną stopę procentową lub może być denominowana w walucie obcej. W takim przypadku, wynagrodzenie należne Spółce składające się z części kapitałowej (obejmującej wartość przedmiotu leasingu) oraz części odsetkowej ustalane jest na podstawie obowiązujących w trakcie trwania Umów uzgodnionych z korzystającym stóp referencyjnych, np. WIBOR/EURIBOR/LIBOR (w zależności od waluty Umowy) oraz kursów sprzedaży waluty obcej (np. ustalanych przez Narodowy Bank Polski).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00