Interpretacja indywidualna z dnia 15 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.535.2024.1.KO
Ustalenie podstawy opodatkowania w związku z prowadzeniem serwisu internetowego.
Ustalenie podstawy opodatkowania w związku z prowadzeniem serwisu internetowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy otrzymane odszkodowanie z tytułu zmniejszenia wartości towaru na skutek korzystania z niego przez konsumenta w sposób „ponadnormatywny” (korzystanie wykraczające poza sposób konieczny do stwierdzenia charakteru, cech, funkcjonowania towaru), stanowi wynagrodzenie za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Opodatkowanie usług polegających na tworzeniu i udostępnianiu zdjęć oraz wideo, usług świadczenia transmisji na żywo oraz usług reklamowych świadczonych w ramach programów partnerskich.
Czy powstaje po stronie odbiorcy należności obowiązek podatkowy w zakresie tzw. „podatku u źródła”, a tym samym po stronie Wnioskodawcy obowiązek płatnika tego podatku w związku z zapłatą należności za usługi: A. dostępu do portalu, B. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii w biurze podmiotu, C. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii poprzez stronę internetową, D. wynajmu pojazdów
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości dostarczania konsumentom paragonów w formie elektronicznej wraz z obrazem tego paragonu.
WIS USŁUGA – dostarczanie drogą elektroniczną publikacji – wzoru umowy w formacie DOCX oraz PDF.
Określenie miejsca opodatkowania przychodów (dochodów) z działalności gospodarczej.
WIS USŁUGA - projektowanie wizualne (graficzne) strony internetowej.
Uznanie sprzedaży Produktów za usługi elektroniczne oraz ustalenie miejsca opodatkowania świadczonych usług.
Uznanie sprzedaży Części Zregenerowanej za świadczenie usług, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego, wykazania sprzedaży Części Zregenerowanej w JPK_V7M oraz ustalenie podstawy opodatkowania oraz uznania wpłat otrzymanych od Klienta za zaliczkę.
Możliwość zastosowania stawki zryczałtowanego podatku dochodowego.
Możliwość zaliczenia wydatków na zakup towarów, nabytych za pośrednictwem portali internetowych, do kosztów uzyskania przychodu (dokumentowanie wydatków).
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług nauczania w zakresie dziedziny anatomii świadczonych za pośrednictwem platformy internetowej.
Brak obowiązku naliczenia i zapłaty opłaty od środków spożywczych z tytułu prowadzonej sprzedaży napojów dokonywanej za pośrednictwem sklepu internetowego (poprzez zawieranie umów na odległość) na rzecz konsumentów.
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych do PKWiU 58.29.3.
W zakresie poboru podatku u źródła - udostępnienie cyfrowej powierzchni reklamowej platformy.
Pobór podatku u źródła - udostępnienie cyfrowej powierzchni reklamowej zasobów cyfrowych.
Ustalenie miejsca opodatkowania realizowanego przez Spółkę świadczenia.
Opisana transakcja stanowi dostawę towarów; Wnioskodawcy nie jest podmiotem ułatwiającym dostawę w rozumieniu art. 7a ust. 1 ustawy o VAT; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów, brak konieczności wliczania sprzedaży z tytułu opisanej dostawy towarów do limitu zwolnienia od podatku; prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku rejestracji jako podatnik VAT czynny
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rzecz klientów związanych z obsługą rezerwacji.
Opodatkowanie usług sprzedaży Wirtualnych Przedmiotów świadczonych za pośrednictwem portali za pomocą komunikacji elektronicznej.
WIS-W usługa - dostarczanie drogą elektroniczną poprzez stronę internetową w formacie pdf kart pracy/ebooka.
Możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów ze sprzedaży kursów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.