Interpretacja indywidualna z dnia 25 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.572.2024.2.PRM
Korekta paragonu oraz prawo do wystawienia do paragonu bez NIP nabywcy, faktury zawierającej ten NIP.
Korekta paragonu oraz prawo do wystawienia do paragonu bez NIP nabywcy, faktury zawierającej ten NIP.
Zachowanie dotychczasowego numeru NIP w związku z przekształceniem MOPS w Centrum Usług Społecznych.
Brak obowiązku składania wniosku o nadanie numeru NIP oraz prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego.
Podatek od towarów i usług dotyczącej ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Brak możliwości posługiwania się numerem NIP nadanym Spółce macierzystej na potrzeby realizacji wszystkich obowiązków podatkowych w Polsce, w tym obowiązków płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych przez dostawców.
Konieczność posiadania numeru VAT UE w związku ze świadczonymi usługami dla kontrahenta z Irlandii,
Brak możliwości posługiwania się jednym numer NIP na potrzeby wszystkich rozliczeń podatkowych w Polsce przez zagranicznego przedsiębiorcę.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktury wystawionej przez dewelopera.
Obowiązek wystąpienia o nadanie NIP dla niepublicznego przedszkola.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych bez numeru NIP.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktury wystawionej na Pana bez podanego nr NIP.
Brak prawa do wystawienia faktury dla świadczenia usług udokumentowanych paragonem fiskalnym niezawierającym NIP nabywcy
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur wystawionych przez dostawców.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT świadczeń jednostki macierzystej na rzecz jej oddziału, ustalenie proporcji odliczenia podatku VAT od wydatków w oparciu o obrót jednostki macierzystej i jej oddziału oraz posługiwanie się NIP na fakturach oddziału.
Obowiązek wystąpienia przez osobę fizyczną prowadzącą Niepubliczne Przedszkole o nadanie drugiego NIP dla Przedszkola do zatrudniania pracowników, odprowadzania zaliczek od ich wynagrodzeń, opłacania składek ZUS i składania za pracowników deklaracji.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakup oleju napędowego, wystawionych na Wnioskodawczynię, niezawierających numeru NIP.
Zastosowanie polskiego numeru NIP na fakturach w przypadku sprzedaży do konsumentów z innych krajów UE, ewidencjonowanie ruchu towarów pomiędzy magazynami oraz braku kolidowania sprzedaży dokonywanej przez Spółkę w ramach procedury OSS z modelem współpracy z firmą logistyczną.
Publiczna Szkoła Podstawowa nie ma możliwości wystąpienia o nadanie jej indywidualnego NIP jako samodzielny pracodawca i płatnik składek ubezpieczeniowych.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie udziału w Lokalu, na których nie podano nr NIP nabywcy, oraz z faktur dotyczących wykończenia ww. Lokalu.
Termin wykazania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (WDT) ze stawką jak dla dostawy krajowej, gdy nie jest spełniony warunek dotyczący posiadania przez nabywcę właściwego i ważnego numeru identyfikacyjnego dla transakcji wewnątrzwspólnotowych; termin korekty opodatkowania ze stawka 0%
Prawo do odliczenia oraz okres rozliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur skorygowanych Notami korygującymi.
Jeżeli dokonuje/będzie Pani dokonywać sprzedaży na kwotę nieprzekraczającą 450 zł lub 100 euro brutto (jeżeli kwota ta określona jest w euro) dokumentowanej paragonem fiskalnym zawierającym NIP nabywcy oraz pozostałe dane wymagane ustawą (faktura uproszczona), to nie może/nie będzie Pani mogła z tytułu tej sprzedaży wystawiać dla nabywcy kolejnej faktury. W takiej sytuacji musi Pani odmówić nabywcy