Interpretacja indywidualna z dnia 23 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.731.2024.1.KF
Opodatkowanie odsetek (dyskonta) od obligacji.
Opodatkowanie odsetek (dyskonta) od obligacji.
Sposób rozpoznania przychodów podatkowych oraz kosztów uzyskania przychodów w związku z transakcją sekurytyzacji wierzytelności leasingowych.
Sposób opodatkowania przychodu uzyskanego z tytułu wykupu Połowy Obligacji przez emitenta.
W zakresie ustalenia: 1. Czy cena należna Spółce od SPV za sprzedane Wierzytelności wynikające z Umów Leasingu (zarówno operacyjnego, jak i finansowego) oraz Umów Najmu nie będzie stanowiła przychodu po stronie Spółki, natomiast, po sprzedaży powyższych Wierzytelności, Spółka będzie miała obowiązek rozpoznawać przychody w wysokości całości rat leasingowych wynikających z Umów Leasingu operacyjnego
Czy Dyskonto będzie podlegać w Polsce zryczałtowanemu podatkowi dochodowemu pobieranemu u źródła.
Czy wypłacając klientom – nierezydentom (uprawnionym z Zagranicznych papierów wartościowych) odsetki lub dyskonto od Zagranicznych papierów wartościowych Spółka jest zobowiązana do pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 26 ust. 2c Ustawy o CIT?
Obowiązki płatnika związane z wypłatą odsetek lub dyskonta od zagranicznych papierów wartościowych, których emitentem nie jest Wnioskodawca.
Obowiązki płatnika z tytułu programów motywacyjnych organizowanych przez spółkę z siedzibą we Francji.
Czy: - Dyskonto stanowiące wynagrodzenie ponoszone przez Spółkę na rzecz SPV stanowi zysk przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 7 Umowy Polsko-Irlandzkiej i w konsekwencji nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce, w tym podatkiem u źródła, którego podatnikiem byłaby SPV a płatnikiem Spółka; - płatności otrzymane przez Spółkę od Leasingobiorców z tytułu spłaty Wierzytelności
Skutki podatkowe na gruncie podatku VAT uczestnictwa w transakcji sekurytyzacji
Skutki podatkowe sekurytyzacji wierzytelności leasingowych i pożyczkowych.
Obowiązki płatnika z tytułu programów motywacyjnych organizowanych przez spółkę z siedzibą we Francji.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę z siedzibą we Francji.
Obowiązki płatnika z tytułu programów motywacyjnych.
Dotyczy obowiązków płatnika związanych z uczestnictwem pracowników w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę francuską.
Wnioskodawca nie jest i nie będzie płatnikiem zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, o którym mowa w art. 31 i art. 32 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy przepis art. 4a pkt 10 updop należy interpretować w ten sposób, że w celu ustalenia, czy Bank posiadał w latach podatkowych 2018-2021 oraz posiada w 2022 r. i będzie posiadał w kolejnych latach podatkowych status „małego podatnika”, przy obliczaniu wysokości „przychodów ze sprzedaży” uzyskiwanych przez Bank każdorazowo w roku podatkowym poprzedzającym dany rok podatkowy należało pominąć/należy
Prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 i pkt 40 świadczonej usługi dyskonta akredytywy.
Czy Bank posiada w roku 2021 status „małego podatnika” i powinien zastosować stawkę podatku 9%? Czy Bank powinien brać pod uwagę przy wyznaczaniu statusu „małego podatnika” wartość nominalną bonów pieniężnych NBP, dyskonto, wartości obligacji?
Określenie wartości przychodu ze sprzedaży przy określaniu statusu małego podatnika.
Określenie wartości przychodu ze sprzedaży przy określaniu statusu małego podatnika.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programach motywacyjnych organizowanych przez spółkę z siedzibą we Francji.
Obowiązki płatnika w odniesieniu do świadczeń uzyskiwanych przez pracowników w związku z ich uczestnictwem w programach o charakterze motywacyjnym.