Interpretacja indywidualna z dnia 11 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.403.2024.2.ENB
Opodatkowanie zagranicznych diet i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Opodatkowanie zagranicznych diet i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Obowiązek płatnika w związku z wypłatą diety kierowcy samochodu ciężarowego w transporcie międzynarodowym.
Obowiązki płatnika w związku z zatrudnianiem kierowców zawodowych pochodzących z Rumunii.
W zakresie obowiązków płatnika z tytułu udostępniania kierowcom miejsc noclegowych w trakcie oczekiwania na podjęcie zatrudnienia i w trakcie trwania umowy o świadczenie usług.
Określenie czy finansowanie przez partię polityczną wydatków na zatrudnienie kierowcy oraz ochroniarzy skutkuje powstaniem przychodu z tytułu świadczeń nieodpłatnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług, ustalenia prawidłowej stawki podatku VAT dla świadczenia usług, opodatkowania usług oraz sposób wystawiania faktury dokumentujące przedmiotowe czynności oraz prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego.
zwolnienie od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy, wykonania uczniom wstępnych badań lekarskich do szkół ponadpodstawowych
obowiązki płatnika w związku z udostępnieniem samochodu służbowego wraz z kierowcą w celu wykonywania obowiązków służbowych
Opodatkowanie VAT wykonywanych badań lekarskich nieletnich uczniów lub słuchaczy uprawnionych do kierowania pojazdami.
Zwolnienie od podatku: badań lekarskich i psychologicznych (pracownicy, pracownicy ochrony, pozwolenie na broń, jednoosobowa działalność gospodarcza), wizytacji stanowisk, udziału lekarza w zakładowej komisji bhp.
Usługi dowozu osób niepełnosprawnych zamieszkujących na terenie Gminy na zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, natomiast czynność udostępniania pojazdu specjalistycznego Busa wraz z kierowcą jednostkom oświatowym, stanowiącym jednostki budżetowe Gminy, nie podlegają opodatkowaniu tym podatkiem.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług.
W zakresie powstania przychodu uzyskanego z tytułu zwrotu wydatków niezbędnych dla realizacji zleconych usług, w szczególności opłat drogowych oraz diet.
usługi wykonywane przez Zainteresowaną w postaci badań psychologicznych dla kierowców i operatorów nie korzystają ze zwolnienia od podatku VAT, bowiem ich bezpośrednim celem nie jest profilaktyka, zachowanie, ratowanie, przywracanie i poprawa zdrowia, w konsekwencji czego podlegają opodatkowaniu stawką podatku w wysokości 23%.
Czy służbowe polecenie wyjazdu (delegację) wystawione przez Wnioskodawcę jako właściciela Firmy będzie obciążone podatkiem dochodowym?
Czy Wnioskodawca może koszty diet oraz ryczałtu za noclegi obowiązujące w danym kraju europejskim i pozaeuropejskim delegowanych kierowców-zleceniobiorców zatrudnionych na umowę zlecenie zaliczyć w swojej Firmie do kosztów uzyskania przychodów?
usługi pracowni badań psychotechnicznych (w tym badania kierowców i operatorów maszyn)
Usługi świadczone przez Wnioskującą, o których mowa w przedstawionym stanie faktycznym podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT według stawki podstawowej 23%.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych przez Wnioskodawcę usług szkolenia kandydatów na kierowców w zakresie prawa jazdy kategorii A1, A, B1, B, B+E, C, C+E, D, D+E.Ustalenie kwoty limitu zgodnie z art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych przez Wnioskodawcę kursów kwalifikacji wstępnej, kwalifikacji wstępnej przyspieszonej, kwalifikacji wstępnej uzupełniającej, kwalifikacji uzupełniającej przyspieszonej oraz Szkolenia okresowe dla kierowców wykonujących przewozy drogowe oraz mających zamiar je wykonywać.Ustalenie kwoty limitu zgodnie z art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.
Zwolnienie, o którym mowa w art. 43 ustawy o VAT nie ma zastosowania do usług świadczonych przez Wnioskodawcę w zakresie tzw. badania kierowców.
Czy od 1 stycznia 2011 roku badania psychologiczne oraz kompetencji zawodowych wykonywane na podstawie skierowania lekarskiego, bądź też na własne potrzeby badanego są opodatkowane podatkiem od towarów i usług?
Czy wypłacone przez wnioskodawcę świadczenia na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową pracowników (kierowców), w wysokości o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy, będą wolne od podatku dochodowego?
Czy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z tytułu organizowania: egzaminów państwowych sprawdzających kwalifikacje osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz kierujących pojazdami, szkoleń dla kandydatów na egzaminatorów, szkoleń dla osób naruszających przepisy ruchu drogowego, szkoleń kierowania ruchem drogowym działała w charakterze podatnika VAT, czy też w odniesieniu do tych