Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.04.2011, sygn. ITPP1/443-66/11/BJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-66/11/BJ
Czy od 1 stycznia 2011 roku badania psychologiczne oraz kompetencji zawodowych wykonywane na podstawie skierowania lekarskiego, bądź też na własne potrzeby badanego są opodatkowane podatkiem od towarów i usług?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 12 stycznia 2011 r. (data wpływu 18 stycznia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku usług dla czynności polegających na wykonywaniu badań psychologicznych - jest nieprawidłowe
UZASADNIENIE
W dniu 18 stycznia 2011 r. złożono wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku usług dla czynności polegających na wykonywaniu badań psychologicznych.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Prowadzi Pani jednoosobową działalność gospodarczą - pracownię badań psychologicznych. W pracowni wykonywane są badania psychologiczne z zakresu:
- badania kierowców
- badania wysokościowe
- badania operatorów wózków widłowych,
- badania operatorów maszyn,
- badania w kierunku posiadania broni,
- badanie kompetencji zawodowych.
Wszystkie badania przeprowadzane są przez zatrudnionych w pracowni psychologów. Do dnia 31 grudnia 2010 r. ww. badania podlegały zwolnieniu na podstawie załącznika nr 4 do ustawy o podatku od towarów i usług, jako usługi z zakresu ochrony zdrowia, opieki społecznej z wyłączeniem usług weterynaryjnych. Badaniom poddawane są osoby, które posiadają skierowanie od lekarza medycyny pracy wydawane w celu wykluczenia przeciwwskazań psychologicznych do pracy na określonym stanowisku. Drugą grupę stanowią osoby, nieposiadające skierowania lekarskiego wykonujące badania na własne potrzeby.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right