Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.463.2024.2.ED
Czy wypłata Pożyczki na rzecz Podmiotów powiązanych podlega opodatkowaniu Ryczałtem?
Czy wypłata Pożyczki na rzecz Podmiotów powiązanych podlega opodatkowaniu Ryczałtem?
Wysokość ryczałtu od wypłacanego zysku (dywidendy) za pierwszy rok opodatkowania ryczałtem (Pierwszy Rok Podatkowy) winna zostać ustalona na podstawie stawki ryczałtu obowiązującej w roku podatkowym, w którym podjęta zostanie uchwała o podziale wyniku finansowego wypracowanego w Pierwszym Roku Podatkowym. Natomiast termin faktycznej wypłaty tego zysku (dywidendy) lub rok, za który jest wypłacany pozostają
Kary umowne i braki w majątku jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą w CIT estońskim.
Ustalenie limitu przychodów, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 4 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym w związku z wynajmem nieruchomości będących w majątku wspólnym małżonków.
Opodatkowanie odsetek uzyskanych od środków zgromadzonych na wspólnej lokacie małżonków.
Limit przychodów w najmie prywatnym u małżonków – interpretacja za rok 2021 i 2022.
Obowiązek pobierania zryczałtowanego podatku od pobieranych opłat (administracyjnych, media) wynikających z wynajmu mieszkania.
Opodatkowanie przychodów z najmu nieruchomości.
Możliwość skorzystania z opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według 8,5% stawki przychodów z tytułu dzierżawy nieruchomości.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 63.11.20.0.
Czy usługi wynajmu dla podmiotu powiązanego urządzeń budowlanych stanowią transakcje, w związku z którymi nie jest wytwarzana wartość dodana pod względem ekonomicznym lub wartość ta jest znikoma w rozumieniu art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. g ustawy o CIT
Możliwość zastosowania 10% stawki ryczałtu w konkretnych latach podatkowych.
W zakresie ustalenia: - czy koszty reprezentacji powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT, - czy wydatki na imprezy o charakterze motywacyjno-integracyjnym oraz prezenty dla pracowników powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą
Jeżeli wartość przychodu ze sprzedaży za rok poprzedni nie przekroczyła u Państwa równowartości 2 000 000 euro to w Roku Obrotowym zachowają Państwo status „małego podatnika” oraz zobowiązani będą Państwo do zapłaty 10% stawki podatku zgodnie z art. 28o ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 58.11.1.
Moment opodatkowania ryczałtem wydatków związanych z zakupem części do samochodu użytkowanego w sposób mieszany.
Opodatkowanie środków otrzymanych z amerykańskiego indywidualnego konta emerytalnego (IRA).
1. Czy od wypłaconych wspólnikom w 2024 r. zaliczek na poczet przewidywanej dywidendy z zysku wypracowanego w okresie objętym tzw. estońskim CIT tj. z zysku za 2024 r., należny ryczałt tj. należny podatek będzie wynosił 10% i czy podlegał on będzie wpłacie do urzędu skarbowego do końca marca 2025 r.? 2. Czy zryczałtowany podatek od przychodów wspólników (19%)- w tym przypadku od wypłaconych w 2024
Kwalifikacja przychodów z najmu domków rekreacyjnych do odpowiedniego źródła i możliwości rozliczania tego przychodu na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego.
Czy wypłata pożyczki na rzecz podmiotu powiązanego podlega opodatkowaniu ryczałtem na zasadzie art. 28m ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 28m ust. 3 pkt 1 ustawy CIT?
Czy w momencie wyboru opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek (CIT Estoński) Sp. z o. o będzie zobowiązana do zapłaty podatku od dochodu odpowiadającemu wysokości ukrytych zysków (dochód z tytułu ukrytych zysków) w związku z udzieleniem pożyczki spółce jawnej (spółce powiązanej) przed dniem wyboru opodatkowania ryczałtem?
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą wspólnikom zysku wypracowanego w trakcie opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Ustalenie przychodu z najmu do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
Ustalenie, czy Wnioskodawca, opodatkowany ryczałtem od dochodów spółek, po dokonaniu połączenia, w myśl art. 492 § 1 pkt 1 KSH, poprzez przejęcie dwóch Spółek, opodatkowanych na zasadach ogólnych i spełniających przesłanki wskazane w art. 28j ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a które z dniem przejęcia zamkną księgi rachunkowe, sporządzą sprawozdania finansowe oraz dokonają rozliczeń i ustaleń