Interpretacja indywidualna z dnia 11 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 3063-ILPP3.4512.202.2016.11.NK
Prawo do stosowania korekty w przyszłości.
Prawo do stosowania korekty w przyszłości.
Prawo do stosowania korekty podatku naliczonego.
Brak obowiązku dokonania korekty uprzednio odliczonego podatku VAT w związku z zaniechaniem inwestycji.
Uznanie aportu sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz przyłączy kanalizacji sanitarnej do granicy pasa drogowego za odpłatną dostawę towarów niekorzystającą ze zwolnienia od podatku od towarów i usług. Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z wybudowaniem sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz przyłączy do kanalizacji sanitarnej do granicy pasa drogowego. Sposób realizacji prawa do
Korekta podatku z tytułu importu towarów.
Prawo do częściowego odliczenia kwoty podatku VAT naliczonego z faktur dotyczących wod-kan i związanych z gospodarką wodno-ściekową prowadzoną przez zakład budżetowy przy zastosowaniu prewspółczynnika obliczonego wg metody ilościowej na podstawie art. 86 ust. 2b i 2h ustawy. Również za okresy poprzednie w latach 2019-2023 poprzez złożenie korekt deklaracji VAT-7, jednak bez konieczności dokonywania
Nie przysługuje Państwu prawo do odliczenia części podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z Inwestycją, obliczonej według prewspółczynnika powierzchniowego.
Rozliczenie podatku z tytułu importu usług.
Rozpoznanie i opodatkowanie dostawy z montażem, importu towarów oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w dokumencie celnym.
Opodatkowanie czynności wniesienia aportu, brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla tej czynności, prawo do jednorazowej korekty zwiększającej podatek naliczony w związku ze zmianą przeznaczenia wykorzystywania wytworzonej w ramach Inwestycji infrastruktury oraz okres, za który należy dokonać odpowiednio tej korekty
Wnioskodawca nie jest zobowiązany do dokonania korekty uprzednio odliczonego podatku VAT związanego z zaniechanymi inwestycjami.
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w przypadku zaniechania inwestycji.
Rozliczenie podatku z tytułu importu w związku z dokonaną korektą deklaracji VAT-7.
Podatek od towarów i usług w zakresie nieuznania za zcp czynności wniesienia aportu, uznania za czynność podlegające opodatkowaniu VAT ww. czynności oraz prawa do odliczenia oraz sposobu realizacji prawa do odliczenia.
Wydanie interpretacji w zakresie ustalenia czy w związku ze zmianą przeznaczenia Inwestycji (Infrastruktury wodno-kanalizacyjnej) Gminie przysługuje prawo do korekty podatku naliczonego (korekta wieloletnia 1/10 podatku) oraz w jakim okresie.
Sposób rozliczenia korekt z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz obowiązku dokonania korekty podatku VAT z tytułu importu towarów.
Czy w związku z podjęciem decyzji o zaniechaniu Inwestycji na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek korekty VAT naliczonego, który został odliczony przez Spółkę w związku z ponoszeniem Wydatków
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Uznanie, czy Gminie będzie przysługiwało prawo do odliczenia odpowiedniej części podatku naliczonego dotyczącego wydatków inwestycyjnych poniesionych w latach 2010-2020, w ramach korekty podatku naliczonego oraz prawa do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją Inwestycji.
Gmina dokonując korekty przeszłych wydatków odliczanych przy zastosowaniu prewspółczynnika z Rozporządzenia, może dokonać tej korekty w trybie art. 90c ust. 3 ustawy, tj. poprzez skorygowanie dokonanej korekty rocznej w taki sposób, że jako ostateczny prewspółczynnik za dany rok w rozumieniu przepisów o korekcie rocznej Gmina przyjmie prewspółczynnik metrażowy, a nie prewspółczynnik wyliczony zgodnie
opodatkowanie usługi dzierżawy infrastruktury oraz prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu dokonanych wydatków inwestycyjnych z uwzględnieniem korekty wynikającej z art. 91 ust. 1-7.
Gmina dokonując korekty przeszłych wydatków odliczanych przy zastosowaniu prewspółczynnika z Rozporządzenia, może dokonać tej korekty w trybie art. 90c ust. 3 ustawy, tj. poprzez skorygowanie dokonanej korekty rocznej w ten sposób, że jako ostateczny prewspółczynnik za dany rok w rozumieniu przepisów o korekcie rocznej Gmina przyjmie prewspółczynnik metrażowy.
Sposób dokonania korekty do wydatków bieżących dotyczących infrastruktury kanalizacyjnej (współczynnik metrażowy).