Interpretacja indywidualna z dnia 29 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.308.2024.2.AR
Brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania przedsiębiorstwa na rzecz męża.
Brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania przedsiębiorstwa na rzecz męża.
Nieodpłatne udostępnienie przez Gminę na rzecz Spółki infrastruktury wodociągowej oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT planowanego przekazania przez Państwa Udziałów na podstawie umowy darowizny na rzecz Fundacji rodzinnej. Kwestia zastosowania zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 40a lit. a ustawy dla transakcji przekazania przez Państwa Udziałów na podstawie umowy darowizny na rzecz Fundacji rodzinnej.
Prawo do odliczenia wydatków związanych ze świadczeniami na rzecz pracowników oraz obowiązku wykazania podatku należnego z tytułu nieodpłatnego świadczenia na rzecz pracowników.
Prawo do odliczenia, opodatkowanie nieodpłatnego przekazania Inwestycji drogowej w części posadowionej na gruncie należącym do Państwa oraz uznanie nieodpłatnego przekazania Inwestycji drogowej posadowionej na gruncie należącym do Gminy za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Brak obowiązku uiszczania opłaty od nieodpłatnie przekazanych napojów, obowiązek zgłoszenia naczelnikowi urzędu skarbowego informacji o zawarciu z zamawiającym umowy, brak obowiązku zgłoszenia naczelnikowi urzędu skarbowego informacji o zawarciu z hurtownikiem umowy, brak obowiązku ujęcia w informacji CUK-1 sprzedaży napojów do hurtowników i zamawiających, uwzględnienie przy ustalaniu zawartości cukrów
Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego wniesienia Mienia do Fundacji rodzinnej.
Nieodpłatne przekazanie przez Gminę na rzecz GOK nakładów poniesionych na realizację Projektu nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT. Gminie nie przysługuje/nie będzie przysługiwać prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT w związku z realizacją Projektu.
Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania całości składników związanych z działalnością gospodarczą żony do działalności męża.
Brak podlegania opodatkowaniu czynności wycofania z działalności gospodarczej nieruchomości gruntowej, zabudowanej budynkiem administracyjno-biurowym, halą warsztatową, magazynem i na której posadowiono halę namiotową oraz pojazdów, które wykorzystywane będą na cele najmu prywatnego, oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego w związku z wycofaniem ww. nieruchomości oraz pojazdów
Brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania inwestycji drogowej i sieci wodno-kanalizacyjnej przez dewelopera i prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Uznanie, że udostępnienie ubrań–strojów służbowych Pracownikom nie stanowi czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 7 ust. 1 i ust. 2 lub art. 8 ustawy o podatku od towarów i usług.
Nieuznanie za czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług nieodpłatnego przekazania wytworzonego przez Pana wina rodzinie, przyjaciołom, znajomym oraz konsumpcji wytworzonego przez Pana wina na użytek własny oraz domowników (członków rodziny) i zaproszonych gości (spotkania towarzyskie).
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych przenoszonych nieodpłatnie do fundacji rodzinnej za przedsiębiorstwo i w rezultacie wyłączenie tej czynności z opodatkowania podatkiem VAT oraz brak obowiązku dokonania korekty, o której mowa w art. 91 ust. 1-8 ustawy.
Brak możliwości rezygnacji przez Pana i Spółkę ze zwolnienia od podatku od towarów i usług z tytułu nieodpłatnego przeniesienia Nieruchomości A i wybrania opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy i brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia Nieruchomości A do Pana majątku prywatnego.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego, w związku z realizacją Projektu.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania samochodu osobowego na cele osobiste wspólników spółki, w związku z jego wykupem po zakończeniu umowy leasingu.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności przekazania wspólnikom samochodów osobowych wykupionych z leasingu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT otrzymanych przez Lidera Konsorcjum oraz Członka Konsorcjum od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju środków finansowych, brak opodatkowania podatkiem VAT przekazania przez Lidera Konsorcjum oraz Członka Konsorcjum na rzecz Skarbu Państwa całości autorskich praw majątkowych do wszelkich efektów prowadzonych prac rozwojowych lub badań naukowych powstałych w związku z realizacją
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług darowizny samochodu osobowego dokonanej na rzecz członka rodziny, po uprzednim wykupie od leasingodawcy.
Inwestor będzie miał prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w ramach realizacji Inwestycji drogowej. Nieodpłatne przeniesienie przez Inwestora nakładów poniesionych w ramach realizacji Inwestycji drogowej na rzecz Zarządcy drogi, a także nieodpłatne przeniesienie przez Inwestora Autorskich praw majątkowych nie będzie stanowiło czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem VAT.
Przekazanie nieruchomości na cele osobiste podatników będzie korzystało ze zwolnienia od podatku VAT na postawie powyższych przepisów.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od realizowanej Inwestycji drogowej, brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania nakładów poniesionych w ramach Inwestycji drogowej oraz nieodpłatnego przeniesienia Autorskich praw majątkowych i Praw z rękojmi i gwarancji na rzecz Zarządcy drogi.
Niepodleganie opodatkowaniu nieodpłatnego przekazania upominków o jednostkowej cenie nabycia do 20 zł. Brak obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej.