Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 17 grudnia 2020 r., sygn. II SA/Wa 846/20

Policja

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sławomir Fularski, Sędzia WSA Danuta Kania (spr.), Sędzia WSA Tomasz Szmydt, po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 17 grudnia 2020 r. sprawy ze skargi A. S. na decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia [...] lutego 2020 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wyłączenia stosowania przepisów ustawy uchyla zaskarżoną decyzję

Uzasadnienie

Przedmiotem rozpoznania w niniejszej sprawie jest skarga A. S. (dalej: "wnioskodawczyni", "skarżąca") na decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (dalej: "Minister SWiA", "organ") z dnia [...] lutego 2020 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wyłączenia stosowania przepisów ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2019 r., poz. 288), dalej: "ustawa zaopatrzeniowa".

W uzasadnieniu powyższej decyzji organ przedstawił dotychczasowy tok postępowania wskazując, co następuje:

Wnioskiem z dnia [...] września 2017 r. A. S. zwróciła się do Ministra SWiA o zastosowanie art. 8a ustawy zaopatrzeniowej.

W uzasadnieniu ww. wniosku przedstawiła przebieg swojej służby wskazując, że jej pełnienie rozpoczęła w dniu [...] listopada 1986 r. na stanowisku [...] Wydziału [...] Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w [...]. Po ukończeniu kursu w Szkole [...] została mianowana na stanowisko [...] ww. wydziału, gdzie w stopniu [...] pełniła służbę przez ponad 10 miesięcy. Po dacie wejścia w życie ustawy o Policji, tj. po 31 lipca 1990 r., wnioskodawczyni piastowała różne stanowiska, począwszy od [...] Referatu [...] Komendy Rejonowej Policji w [...], policjanta Kompanii [...], aż po stanowisko [...] Sekcji [...] Komendy Miejskiej Policji w [...], z którego to w dniu [...] kwietnia 2007 r. odeszła na emeryturę. Wnioskodawczyni wskazała również, że w trakcie kariery zawodowej pełniła obowiązki na stanowisku [...] Sekcji [...]. Podała, że podczas wieloletniej służby do jej obowiązków należało m.in. nadzorowanie i merytoryczna kontrola wniosków do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenia, sporządzanie sprawozdań statystycznych, prowadzenie szkoleń z zakresu problematyki postępowań w sprawach o wykroczenia oraz występowanie w roli oskarżyciela publicznego z ramienia Policji. Wnioskodawczyni podkreśliła, iż swoje życie zawodowe poświęciła "służbie dla Ojczyzny", którą pełniła sumiennie, rzetelnie i uczciwie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00