Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 17 czerwca 2020 r., sygn. II SA/Wa 2254/19

Policja

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Danuta Kania, Sędzia WSA Iwona Maciejuk, Sędzia WSA Tomasz Szmydt (spr.), po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 17 czerwca 2020 r. sprawy ze skargi Z. G. na decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia [...] lipca 2019 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wyłączenia stosowania przepisów 1. uchyla zaskarżoną decyzję; 2. zasądza od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na rzecz Z. G. kwotę 497 (czterysta dziewięćdziesiąt siedem) złotych, tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Z. G. wniósł skargę na decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia z dnia [...] lipca 2019 roku nr [...] o odmowie wyłączenia stosowania wobec wnioskodawcy art. 15c, art. 22a i art. 24a ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2016 r. poz. 708, z późn. zm.).

Z. G. wnioskiem z dnia [...] czerwca 2017 r. (data wpływu do organu: [...] czerwca 2017 r.) wystąpił do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o zastosowanie wobec niego art. 8a ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (ówczesny Dz. U. z 2016 r. poz. 708, z późn. zm., zwanej dalej "ustawą zaopatrzeniową").

Z. G. szczegółowo opisał przebieg swojej służby - od skierowania w dniu [...] stycznia 1981 r. do [...] w ramach odbywania zasadniczej służby wojskowej, do objęcia stanowiska [...] Komendy Powiatowej Policji w [...] w dniu [...] stycznia 2002 r. Wnioskodawca podnosi, iż jego służba w strukturach [...] miała charakter krótkotrwały i nie wynikała z jego woli, lecz była spowodowana decyzjami przełożonych oraz brakiem wolnych etatów w pionie [...]. Jest również zdania, że swoje obowiązki służbowe wykonywał rzetelnie i z zaangażowaniem, niejednokrotnie narażając też swoje życie i zdrowie. Pan Z. G. wskazuje ponadto, iż przez 30 lat swojej kariery zawodowej odnosił liczne sukcesy, za co był wielokrotnie nagradzany i odznaczany "Za Zasługi w Ochronie Porządku Publicznego", Brązową Odznaką "Zasłużony Policjant" oraz Brązowym Krzyżem Zasługi. w tym Brązową Odznaką.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00