Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 17 listopada 2020 r., sygn. III SA/Gl 252/20

Ochrona zdrowia

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Herman, Sędziowie Sędzia WSA Magdalena Jankiewicz (spr.), Sędzia WSA Marzanna Sałuda, , po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 17 listopada 2020 r. sprawy ze skargi S. S. na decyzję Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Katowicach z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z [...] r. nr [...] Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny utrzymał w mocy decyzję z [...]r. nr [...] Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w B., orzekającą o braku podstaw do rozpoznania u skarżącej S. S. (S.) choroby zawodowej narządu głosu, wymienionej w poz. 15 wykazu chorób zawodowych.

Z akt sprawy wynika, że zaskarżona decyzja jest kolejną wydaną w przedmiotowej sprawie.

Poprzednią była decyzja z [...] r. ŚPWIS, orzekająca o utrzymaniu w mocy orzeczenia organu I instancji z [...] r. o braku podstaw do stwierdzenia u skarżącej choroby zawodowej narządu głosu. Orzeczenie to zostało wydane w oparciu o postępowanie wyjaśniające narażenie zawodowe na wysiłek głosowy i orzeczenia lekarskie Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w K. - Poradni Chorób Zawodowych w S. z [...] r. nr [...] i z [...] r. oraz Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego z [...] r. nr [...] i z [...] r.

Dochodzenie epidemiologiczne wykazało, że strona pracowała w szkolnictwie podstawowym w B. oraz ogólnokształcącym w B. w latach [...]-[...], [...]- [...] jako nauczyciel, wicedyrektor, dyrektor szkoły oraz w latach [...]- [...] na Uniwersytecie "A" jako wykładowca, w latach [...]-[...] jako nauczyciel, pedagog szkolny i w roku [...] w Szkole "B" w B. jako nauczyciel pedagog w narażeniu na nadmierny wysiłek głosowy.

Strona była badana w Poradni Chorób Zawodowych w S. (dalej także WOMP) Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w K., gdzie na podstawie przepisów rozporządzenia w sprawie chorób zawodowych wydano orzeczenie lekarskie z [...] r. nr [...] o braku podstaw do rozpoznania choroby zawodowej narządu głosu spowodowanej nadmiernym wysiłkiem głosowym, trwającym co najmniej [...] lat.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00