Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 4 lipca 2019 r., sygn. I SA/Ol 321/19
Interpretacje podatkowe; Podatek od towarów i usług
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Renata Kantecka, Sędziowie sędzia WSA Wiesława Pierechod (sprawozdawca), sędzia WSA Jolanta Strumiłło, Protokolant sekretarz sądowy Jolanta Piasecka, po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 27 czerwca 2019r. sprawy ze skargi Spółki A na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia "[...]", nr "[...]" w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę.
Uzasadnienie
W dniu "[...]" wpłynął do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej jako organ) wniosek o wydanie interpretacji indywidulanej złożony przez Spółkę z o.o. z siedzibą w "[...]" (dalej jako wnioskodawca, spółka, skarżąca) dotyczący podatku od towarów i usług. Wniosek uzupełniono 30 stycznia 2019r. o doprecyzowanie opisu sprawy oraz o pełnomocnictwo.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą między innymi na sprzedaży usług hotelowych i gastronomicznych grupom oraz organizowaniu konferencji i spotkań integracyjnych. Nie dysponuje hotelem, ani restauracją. W celu związanym ze sprzedażą swoich usług spółka zakupuje u podmiotów prowadzących działalność w zakresie usług hotelarskich i gastronomicznych usługi polegające na zakwaterowaniu i wyżywieniu grup. Następnie te usługi jako część całej kompleksowej usługi odsprzedaje instytucjom i innym przedsiębiorcom. Zdarzają się sytuacje, gdzie powyższe usługi hotelarskie i gastronomiczne zakupione ze stawką 8% wnioskodawca odsprzedaje jako usługę hotelarską i gastronomiczną bez dodatkowych świadczeń.
W uzupełnieniu do wniosku wskazano, że spółka jest zarejestrowanym czynnym
podatnikiem podatku od towarów i usług. PKWiU dla świadczonych usług:
- usługi hotelarskie i podobne usługi związane z zakwaterowaniem - 55.10,
- usługi restauracji i pozostałych placówek gastronomicznych - 56.10.