Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 7 listopada 2018 r., sygn. I SA/Lu 777/18

Podatkowe postępowanie; Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Halina Chitrosz-Roicka Sędziowie WSA Krystyna Czajecka-Szpringer (sprawozdawca), WSA Monika Kazubińska-Kręcisz Protokolant Asystent sędziego Krzysztof Kożuch po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 7 listopada 2018 r. sprawy ze skargi S. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] września 2015 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za czerwiec 2012 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] Dyrektor Izby Skarbowej w L. (organ, organ odwoławczy), po rozpatrzeniu odwołania O. spółki z o.o. w S. (obecnie: Syndyka Masy Upadłości O. spółki z o.o. w S. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w C. z dnia [...] czerwca 2015 r. o określeniu skarżącej za czerwiec 2012 r. nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do zwrotu na rachunek bankowy w podatku od towarów i usług.

Zaskarżona decyzja wydana została w konsekwencji wyników postępowania podatkowego, w ramach którego organ ustalił, że spółka w deklaracji VAT-7 za czerwiec 2012 r. dokonała obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w łącznej wysokości 83.559 zł, wynikającą z 10 faktur, wystawionych przez E. T., które nie odzwierciedlały rzeczywistych transakcji gospodarczych, a więc z naruszeniem art. 86 ust. 1 w związku z art. 88 ust. 3a pkt 4 lit. a) ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2011 r., Nr 177 poz. 1054 ze zm., dalej - u.p.t.u.).

Stanowisko organu I instancji podtrzymał organ odwoławczy. Wyjaśnił, że z akt sprawy wynika, że w kontrolowanym okresie spółka prowadziła działalność gospodarczą w zakresie handlu materiałami budowlanymi, natomiast w rejestrze zakupów za czerwiec 2012 r. i w deklaracji VAT-7 za ten miesiąc ujęła wartości netto (363.300 zł) i podatku od towarów i usług (83.559 zł), wynikające z faktur wystawionych przez E. T., mających dokumentować nabycie magnesów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00