Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 11 kwietnia 2018 r., sygn. II SA/Ke 77/18

Inspekcja sanitarna

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Renata Detka (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Krzysztof Armański, Sędzia WSA Dorota Chobian, Protokolant Sekretarz sądowy Joanna Nowak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 kwietnia 2018 r. sprawy ze skargi J.M. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie choroby zawodowej oddala skargę.

Uzasadnienie

II SA/Ke 77/18

UZASADNIENIE

Decyzją z [...] r., znak: [...], Świętokrzyski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w K., po rozpatrzeniu odwołania J. M., na podstawie art. 5 pkt 4a oraz art. 12 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, art. 2351 i 2352 Kodeksu pracy, § 1 ust. 1 i § 8 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie chorób zawodowych oraz art. 138 § 1 pkt 1 kpa, utrzymał w mocy decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w K. z 22 września 2017 r. o braku podstaw do stwierdzenia u ww. choroby zawodowej tj. przewlekłej choroby układu ruchu wywołanej sposobem wykonywania pracy - przewlekłego zapalenia okołostawowego barku, wymienionej w poz. 19.4 wykazu chorób zawodowych.

W uzasadnieniu organ odwoławczy wskazał, że J. M., pracując

z przerwami w latach 1977 - 2010 w różnych zakładach i na różnych stanowiskach pracy (ślusarz narzędziowy, elektromechanik napraw pojazdów samochodowych, elekromonter napraw pojazdów samochodowych, kierowca i pracownik budowlany) wykonywał różnorodne czynności obciążające układ ruchu - stawy barkowe. Pracował też na stanowiskach: instruktor praktycznej nauki zawodu, akwizytor i przedstawiciel handlowy, w ramach których nie wykonywał czynności obciążających układ ruchu.

W dniu 25 sierpnia 2016 r. Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Płocku na podstawie analizy narażenia zawodowego, analizy dokumentacji medycznej i wyników badań, a także w oparciu o konsultację przeprowadzoną

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00