Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 25 stycznia 2018 r., sygn. II SA/Sz 1087/17

Bezrobocie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Grzegorczyk-Meder, Sędziowie Sędzia WSA Barbara Gebel (spr.),, Sędzia WSA Arkadiusz Windak, Protokolant starszy sekretarz sądowy Alicja Poznańska, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 25 stycznia 2018 r. sprawy ze skargi J. Ż. na decyzję Wojewody Z. z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie statusu osoby bezrobotnej i zasiłku dla bezrobotnego I. oddala skargę, II. przyznaje od Skarbu Państwa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie na rzecz adwokat K. S. - P. kwotę [...] złotych, zawierającą kwotę należnego podatku od towarów i usług, tytułem wynagrodzenia za nieopłaconą pomoc prawną udzieloną skarżącemu J. Ż. z urzędu.

Uzasadnienie

Starosta [...] decyzją Nr [...], z dnia [...] r., powołując się na art. 9 ust. 1 pkt 14 lit. a, art. 33 ust. 4 pkt 8 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2017 r., poz. 1065 ze zm.), zwanej dalej "ustawą o promocji zatrudnienia" orzekł o utracie przez J. Ż. statusu osoby bezrobotnej i zasiłku dla bezrobotnych z dniem [...] r. W uzasadnieniu decyzji wskazano, że strona nie podjęła, po otrzymanym skierowaniu, formy pomocy określonej w ustawie, tj. zatrudnienia, a podana w jego oświadczeniu przyczyna została uznana za nieuzasadnioną.

Skarżący, po otrzymaniu decyzji wniósł od niej odwołanie, w którym podał, że otrzymując ofertę pracy z PUP w K. do firmy [...] od razu się tam udał. Osobą do kontaktu była pani F. , która kazała mu czekać na korytarzu, natomiast po upływie jakiegoś czasu przyszła jakaś pani, która zaprowadziła go do kierownika. Podniósł ponadto, że kierownik kazał mu czekać pod drzwiami, w wąskim, brudnym i ciemnym bez okien korytarzu, bez krzeseł i nie podał, o której może z nim rozmawiać, oraz, że w tym miejscu stał godzinę czasu, nikt się jego osobą nie zainteresował, a kierownik w tym czasie wychodził z pokoju trzy razy. Skarżący podniósł także, że w związku z dokonanym wpisem na skierowaniu przez panią F. , że odmawia on kontaktu z kierownikiem zakładu, sam dokonał na nim wpisu o treści: " p. kierownik nie znalazł czasu na rozmowę".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00