Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 16 listopada 2017 r., sygn. I SA/Go 332/17

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anna Juszczyk - Wiśniewska Sędziowie Sędzia WSA Krystyna Skowrońska - Pastuszko Sędzia WSA Dariusz Skupień (spr.) Protokolant st. sekretarz sądowy Anna Głowacka po rozpoznaniu w dniu 16 listopada 2017 r. na rozprawie sprawy ze skargi S Sp. z o.o. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] r. [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za kwiecień, maj, czerwiec, lipiec i sierpień 2012 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

Skarżąca S Sp. z o.o. wniosła skargę na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...].06.2017 r., nr [...], utrzymującej w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia [...].10.2016r. w przedmiocie określenia w podatku od towarów i usług zobowiązania podatkowego za kwiecień, maj, lipiec oraz sierpień 2012r. oraz w przedmiocie określenia nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy za kwiecień, maj, czerwiec oraz lipiec 2012r.

W sprawie został przez organy ustalony następujący stan faktyczny.

Postanowieniem z dnia [...].09.2014 r., Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej wszczął postępowanie kontrolne wobec S Sp. z o.o., w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku od towarów i usług za 2012 r. W toku postępowania ustalono, że w dniu 01.03.2011 r. założona została przez M.B. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S (zwana Stroną, Skarżącą), której działalność objęła, między innymi, sprzedaż hurtową paliw i produktów pochodnych. Organ kontroli skarbowej zweryfikował odbiorców oleju napędowego, którym S Sp. z o.o. w 2012 r. dostarczała towar, nie stwierdzając nieprawidłowości. Pismem z dnia [...].11.2014r. Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej zwrócił się do S Sp. z o.o. z prośbą o informacje odnoszące się do dostawców towarów na rzecz Spółki oraz źródeł pochodzenia towaru. W odpowiedzi, pismem z dnia [...].12.2014 r. prezes zarządu S Sp. z o.o. M.B., wyjaśnił że "Spółka nie posiada wiedzy, skąd paliwo było przewożone ani przez kogo, ponieważ transport był zapewniony po stronie sprzedającego (..), Spółka nie posiadała w 2012 r. zaplecza magazynowego, z przedstawionych przez niżej wymienione firmy dokumentów wynikało, że towar pochodził z importu; świadectwa jakości były dostarczane wraz z dostawami, lecz nie posiadamy tych dokumentów, faktury były dostarczane pocztą, zamówienia dokonywane były telefonicznie oraz e-mailem, towar dostarczany był autocysterną. Następnie paliwo było rozwożone do naszych kontrahentów. Faktury do naszych klientów były wysyłane pocztą lub dowożone osobiście, płatności dokonywane były przelewami lub gotówkowo. Spółka nie sprzedawała paliw dla osób fizycznych oraz nie posiadała kasy fiskalnej. (...) Paliwo podlegało ocenie wizualnej oraz wyrywkowo badane w laboratorium."

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00