Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 29 czerwca 2017 r., sygn. II SA/Go 66/17

Gry losowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krzysztof Dziedzic (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Michał Ruszyński Asesor WSA Jarosław Piątek Protokolant sekr. sąd. Małgorzata Zacharia-Gardzielewska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 czerwca 2017 r. sprawy ze skargi P.A. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier poza kasynem gry I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Naczelnika Urzędu Celnego z dnia [...] r. nr [...], II. zasądza od Dyrektora Izby Administracji Skarbowej na rzecz skarżącego P.A. kwotę 2217 (dwa tysiące dwieście siedemnaście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] listopada 2016r., nr [...], Dyrektor Izby Celnej, po rozpatrzeniu odwołania P.A., utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego z dnia [...] lutego 2016 r., nr [...], którą nałożono na skarżącego karę pieniężną w wysokości 12.000 zł za urządzanie gier poza kasynem gry na automacie o nazwie [...] nr fabryczny [...].

W uzasadnieniu decyzji Dyrektor Izby Celnej wskazał na poczynione w sprawie ustalenia faktyczne, wyjaśniając, że podstawę wszczęcia postępowania stanowiły ustalenia i dokumenty z kontroli przeprowadzonej w lokalu gastronomicznym prowadzonym przez skarżącego w [...], gdzie funkcjonariusze celni ujawnili włączone do sieci i gotowe do prowadzenia gier dwa automaty do gier. Na tę okoliczność sporządzono protokół oględzin przedmiotowych automatów oraz przeprowadzono eksperyment. Kontrolujący ustalili również, że ani skarżący jako dysponent lokalu ani spółka H Sp. z o.o., czyli ustalony właściciel automatów, nie posiadali zezwolenia na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie gier hazardowych. Postępowanie wszczęto w przedmiocie kary pieniężnej za urządzanie gier hazardowych na jednym z zatrzymanych automatów, mianowicie urządzeniu o nazwie [...] nr fabryczny [...]. Poczynione w toku postępowania ustalenia stanowiły podstawę do wydania przez Naczelnika Urzędu Celnego decyzji z dnia [...] lutego 2016 r. o wymierzeniu P.A. kary pieniężnej za urządzanie gier poza kasynem gry w kwocie 12.000 zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00