Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Białymstoku z dnia 29 czerwca 2017 r., sygn. II SA/Bk 97/17

Budowlane prawo; Administracyjne postępowanie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Małgorzata Roleder, Sędziowie sędzia WSA Marek Leszczyński, sędzia NSA Anna Sobolewska-Nazarczyk (spr.), Protokolant st. sekretarz sądowy Anna Makal, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 13 czerwca 2017 r. sprawy ze skargi E. S. i J. S. na decyzję P. Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w B. z dnia [...] grudnia 2016 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania administracyjnego w sprawie dotyczącej podwyższenia i obniżenia terenu działki oddala skargę.

Uzasadnienie

P. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w B. decyzją z dnia [...] grudnia 2016 r. nr [...], po rozpatrzeniu odwołania E. i J. S. (powoływanych dalej jako "Skarżący") utrzymał w mocy decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Powiatu Grodzkiego w B. z dnia [...] października 2016r., znak: [...], umarzającej postępowanie administracyjne w sprawie dotyczącej podwyższenia i obniżenia terenu działki oznaczonej nr geodezyjnym [...], stanowiącej własność D. W., położonej w N. przy ul. B.

U podstaw tego rozstrzygnięcia legły następujące ustalenia faktyczne:

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w H. zawiadomieniem z dnia 14 marca 2011r. poinformował strony, iż w związku z wnioskiem złożonym przez E. i J. S., zostało wszczęte postępowanie administracyjne w przedmiocie obniżenia i podwyższenia terenu działki ozn. nr geodezyjnym [...], położonej przy ul. B. w N. W toku oględzin przeprowadzonych w dniu 30 marca 2011r. organ ustalił, iż na przedmiotowej nieruchomości obniżenie terenu mierzone od poziomu utwardzenia terenu naprzeciwko stodoły wynosi około 1,80 m, a naprzeciwko budynku mieszkalnego Skarżących wynosi około 1,1 m. Odległość murku oporowego od stodoły w poziomie wynosi 1,70 m - 1,80 m, natomiast podwyższenie terenu rozpoczyna się na poziomie szklarni Skarżących. Długość skarpy terenu podwyższonego wynosi od 1,30 m do 4 m, a na końcu działki odległość krawężników utwardzenia do granicy działki wynosi 5,60 m. Wzdłuż ogrodzenia wykonany został utwardzony rowek odpływowy do studzienki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00