Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 14 grudnia 2016 r., sygn. I SA/Po 113/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Izabela Kucznerowicz (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Ireneusz Fornalik Sędzia WSA Karol Pawlicki Protokolant: st. sekr. sąd. Joanna Świdłowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 grudnia 2016 r. sprawy ze skargi [...] na decyzję Dyrektora Izby Celnej w [...] z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automacie poza kasynem gry oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] grudnia 2014 r. nr [...] Naczelnik Urzędu Celnego w L. wymierzył P. R. (dalej także jako: strona lub skarżący) karę pieniężną w wysokości [...] zł z tytułu urządzania gier na automacie poza kasynem gry.

W uzasadnieniu decyzji organ wskazał, że funkcjonariusze celni w dniu [...] marca 2013 r., w toku czynności kontrolnych przeprowadzonych w Restauracji Pizzerii "[...]" w miejscowości [...] przy ul. [...], w którym działalność gospodarczą prowadził P. R., ustalili, że znajduje się tam urządzenie [...] nr [...], które swoim wyglądem przypomina automat do gier, na którym urządzane są gry na automatach w rozumieniu ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 471 ze zm. - dalej: "u.g.h."). Automat ten był podłączony do sieci elektrycznej, sprawny i gotowy do gry.

Na podstawie pozyskanej w trakcie kontroli umowy o wspólnym przedsięwzięciu z dnia [...] marca 2013 r. organ ustalił, że przedmiotowe urządzenie należy do Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością "[...]" (NIP: [...]) z siedzibą w W.. Z dalszej treści umowy wynikało, że P. R. prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą PHU "[...]" P. R., określony w umowie jako "Partner I" oraz "[...]" Sp. z o.o. (w umowie "Partner lI") ustalają zasady prowadzenia wspólnego przedsięwzięcia oraz osiągania przez strony dochodów w zakresie poszerzenia oferty dla klientów P. R. przy pomocy wspólnej eksploatacji urządzeń do gier rozrywkowych Spółki, w lokalu użytkowym Partnera I. Ponadto w § 4 umowy został zawarty zapis, że: "Partner I zobowiązany jest do sprawowania stałej opieki nad ustawionymi w lokalu określonym w § 1 ust. 1 urządzeniami Partnera II, do dbania o ich czystość, właściwe eksponowanie i atrakcyjny wygląd oraz do informowania Partnera II lub jego uprawnionego serwisanta o wszystkich stwierdzonych usterkach, uszkodzeniach i nieprawidłowościach".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00