Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 14 listopada 2016 r., sygn. IV SA/Wr 54/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Wanda Wiatkowska-Ilków, Sędziowie sędzia WSA Lidia Serwiniowska (spr.), sędzia WSA Alojzy Wyszkowski, Protokolant sekretarz sądowy Aneta Januszkiewicz, po rozpoznaniu w Wydziale IV na rozprawie w dniu 9 listopada 2016 r. sprawy ze skargi G. P. na decyzję D. Kuratora Oświaty z dnia [...] grudnia 2015 r., nr [...] w przedmiocie potrzeby kształcenia specjalnego oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...]grudnia 2015 r., nr [...] D. Kurator Oświaty, na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 k.p.a., art. § 17 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 września 2008 r. w sprawie orzeczeń i opinii wydawanych przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno - pedagogicznych (Dz. U. 2008 r. Nr 173, poz. 1072), po rozpatrzeniu odwołania Grzegorza Poloka dalej: zainteresowany, strona, skarżący, od orzeczenia nr [...] z dnia 31 sierpnia 2015 r. o potrzebie kształcenia specjalnego dla M. P., wydanego przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w T. - utrzymał decyzję organu I instancji w mocy.

W uzasadnieniu zaskarżonej decyzji wskazano na następujący stan faktyczny i prawny sprawy.

M. P. jest obecnie 7 letnim chłopcem, który od dnia 1 września 2015 r. rozpoczął I etap edukacyjny w Powiatowym Zespole Specjalnych Placówek Szkolno - Wychowawczych w T..

Chłopiec objęty jest pomocą psychologiczno - pedagogiczną przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w T. od kwietnia 2009 r., kiedy to został do niej zgłoszony w celu przeprowadzenia badań diagnostycznych i wydania opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju z uwagi na stwierdzenie częściowego niedorozwoju ciała modzelowatego oraz cechami dysmorficznymi twarzy.

M.P. otrzymał wówczas opinię nr [...] z dnia 28 kwietnia 2009 r. o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka z uwagi na zagrożenie niepełnosprawnością. Następną opinię, nr [...], o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka z uwagi na opóźniony rozwój psychomotoryczny chłopiec otrzymał dnia 28 września 2010 r. W dniu 30 sierpnia 2011 r. M. P. wydana została, przez pracowników Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych w T., opinia nr [...] o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka z uwagi na niepełnosprawność, natomiast w dniu 30 lipca 2013 r. sporządzona została dla chłopca opinia nr [...] o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. W tym samym dniu Zespół Orzekający Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w T. wydał orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim o nr [...]. Kolejnym orzeczeniem wydanym przez Poradnię było orzeczenie z dnia 29 kwietnia 2014 r. nr [...] o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawności sprzężone: niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim i niepełnosprawność ruchową. Powyższe orzeczenie obowiązywało do czasu rozpoczęcia nauki w szkole.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00