Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 20 października 2016 r., sygn. I SA/Rz 670/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Małgorzata Niedobylska / spr./ Sędziowie WSA Piotr Popek WSA Tomasz Smoleń Protokolant ref. staż. Joanna Kulasa po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 października 2016 r. sprawy ze skargi spółki "A" w J. na interpretację indywidualną Prezydenta Miasta z dnia (...) maja 2016 r. nr (...) w przedmiocie podatku od nieruchomości oddala skargę.

Uzasadnienie

I SA/Rz 670/16

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia 9 marca 2016r. (data wpływu do organu - 9 marca 2016r.) uzupełnionym pismem z dnia 30 marca 2016r., "A" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w J. (dalej: spółka/skarżąca) zwróciła się do Prezydenta Miasta o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości całej powierzchni parkingu podziemnego, udostępnionego organizacji pożytku publicznego na prowadzenie nieodpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego, na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 14 ustawy z dnia 12 stycznia 1991r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz.U. z 2014r. poz. 849 ze zm.) - dalej: u.p.o.l.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka rozważa nabycie zabudowanych gruntów pod którymi znajduje się ogólnodostępny parking podziemny. W razie nabycia ww. gruntów niewykluczone jest, że spółka udostępni (np. na podstawie umowy najmu) cały ww. parking podziemny organizacji pożytku publicznego na prowadzenie nieodpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego, przy czym równolegle parking byłby również dostępny dla innych podmiotów, które mogłyby z niego korzystać także w innych celach niż objęte nieodpłatną statutową działalnością pożytku publicznego prowadzoną przez ww. organizację pożytku publicznego. W odpowiedzi na wezwanie organu interpretacyjnego do sprecyzowania wniosku, spółka wskazała, że organizacja pożytku publicznego prowadzi odpłatną i nieodpłatną działalność statutową. Do odpłatnej działalności zaliczyła: organizowanie przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska naturalnego, rozwojem zainteresowań

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00