Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 12 października 2016 r., sygn. II SA/Bd 613/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Leszek Tyliński (spr.) Sędziowie sędzia WSA Jerzy Bortkiewicz sędzia WSA Anna Klotz Protokolant starszy asystent sędziego Krzysztof Cisewski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 października 2016 r. sprawy ze skargi A. K. na postanowienie [...] Inspektora Nadzoru Budowlanego w B. z dnia [...]r., nr [...] w przedmiocie nakazu przedłożenia oceny technicznej robót budowlanych oddala skargę.

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia [...] stycznia 2016 r., znak: [...] Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Ż. (PINB) zobowiązał A. K. (zwanego dalej "skarżącym") współwłaściciela budynku stodoły położonego na zabudowanej nieruchomości oznaczonej geodezyjnie jako działka nr [...] w Ryszewie gm. R., do przedłożenia w terminie 60 dni od daty otrzymania niniejszego postanowienia, oceny technicznej sporządzonej przez osobę posiadającą właściwe uprawnienia budowlane, dotyczącej wykonanych samowolnie robót budowlanych w części w/w budynku, polegających na wymianie pokrycia dachowego z dachówki cementowej i ceramicznej na pokrycie z blachy trapezowej, wykonaniu nadlewki betonowej cokołu, rozbiórce poszycia konstrukcji stodoły z desek i wykonaniu imitacji tzw. "muru pruskiego", poprzez wypełnienie przestrzeni między elementami konstrukcyjnymi cegłą z jej otynkowaniem i pomalowaniem.

Na powyższe postanowienie odwołanie złożył skarżący, wnosząc o jego uchylenie. Wyjaśnił, że w budynku mieszkalnym zamieszkał z rodziną w 1983 r., którego dach był pokryty dachówką ceramiczną. Stodoła pokryta była dachówką częściowo ceramiczną, a częściowo dachówką cementową. W dachu budynku mieszkalnego znajdowały się dwa okna żeliwne naświetlające strych. Ze względu na liczne przecieki dachu w 1986 r. Gminny Inspektorat Oświaty w R. zmienił pokrycie dachu domu na eternit, lecz okien już nie zamontowano.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00