Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 19 kwietnia 2016 r., sygn. II SA/Gd 321/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Janina Guść (spr.) Sędziowie: Sędzia WSA Wanda Antończyk Sędzia WSA Jolanta Górska Protokolant Asystent sędziego Krzysztof Pobojewski po rozpoznaniu w dniu 13 kwietnia 2016 r. w Gdańsku na rozprawie sprawy ze skargi Gminy Miasta na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody z dnia 9 kwietnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego uchyla zaskarżone rozstrzygnięcie nadzorcze.

Uzasadnienie

Gmina Miasta wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku skargę na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody z dnia 9 kwietnia 2015 r., którym stwierdzono nieważność uchwały Nr [...] Rady Miasta z dnia 2 marca 2015 r. w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulicy Ś. w mieście S. w zakresie karty terenu 16.KP.

Rozpoznając sprawę na podstawie skargi, odpowiedzi na skargę oraz dokumentacji planistycznej przedstawionej przez skarżącą oraz złożonej w toku sprawy Sąd ustalił następujące okoliczności faktyczne i prawne związane z niniejszą sprawą sądowoadministracyjną:

W dniu 2 marca 2015 r. Rada Miasta podjęła uchwałę nr [...] w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulicy Ś. w mieście S. w zakresie karty terenu 16.KP.

Kontrola zgodności z prawem powyższej uchwały doprowadziła do podjęcia przez Wojewodę rozstrzygnięcia nadzorczego, w którym stwierdzono nieważność całej uchwały o zmianie planu.

Z uzasadnienia rozstrzygnięcia wynika, że organ nadzoru uznał, że uchwała została podjęta z istotnym naruszeniem prawa, polegającym na naruszeniu zasad i trybu sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, to jest art. 15 ust. 2 pkt 1, 6, 10 art. 20 ust. 1 oraz art. 17 pkt 1, 9, 11 w związku z art. 14 ust. 8 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj.: Dz.U. z 2015 r., poz. 199), zwanej dale u.p.z.p.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00