Orzeczenie
Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 12 marca 2015 r., sygn. I SA/Po 318/15
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Aleksandra Kiersnowska - Tylewicz (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Małgorzata Bejgerowska Sędzia WSA Dominik Mączyński Protokolant: st. sekr. sąd. Joanna Świdłowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 marca 2015 r. sprawy ze skargi [...] D. Spółka Jawna Z. D., J. D., T. D. w K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia [...]. nr [...] w przedmiocie odmowy umorzenia zaległości w podatku od nieruchomości za maj 2011 r. wraz z odsetkami. I. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Burmistrza Miasta i Gminy K. z dnia [...] Nr [...]; II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kaliszu na rzecz skarżącej spółki kwotę [...] zł (słownie: [...] złotych) tytułem zwrotu kosztów sądowych.
Uzasadnienie
I SA/Po 318/15
UZASADNIENIE
Decyzją z dnia [...] lipca 2011r. nr [...] Burmistrz Miasta i Gminy K. odmówił P. P.H.U. "X" Z., J., T. D. spółka jawna (dalej zwanej spółką lub skarżącą) umorzenia zaległości podatkowej w podatku od nieruchomości za miesiąc maj 2011r. wraz z należnymi odsetkami za zwłokę.
Podaniem z dnia [...] maja 2011 r. skierowanym do Burmistrza Miasta i Gminy K. skarżąca zwróciła się z prośbą o umorzenie zaległego podatku od nieruchomości za miesiąc maj 2011 r. Jako podstawę ubiegania się o umorzenie podatku spółka wskazał zmianę ustawy z dnia 17 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw, wprowadzoną w dniu 29 października 2010 r. W uzasadnieniu swojego podania spółka podała, że zgodnie z art. 67a i art. 67b ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. - Ordynacja podatkowa, złożony wniosek w przedmiocie umorzenia zaległości podatkowej w podatku od nieruchomości obejmuje pomoc publiczną, o której mowa w art. 67b § 1 pkt 3 lit. g czyli na zatrudnienie. Zgodnie z wprowadzonymi regulacjami ustawowymi nakładającymi nowe wskaźniki zatrudnienia w sferze utrzymania statusu zakładu pracy chronionej, dla pełnego korzystania z przysługujących uprawnień konieczne jest w zakładzie pracy chronionej dodatkowe zatrudnienie osób posiadających status osoby niepełnosprawnej z tytułu upośledzenia umysłowego, choroby psychicznej czy też osób niewidomych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right