Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 16 lutego 2015 r., sygn. IV SA/Gl 645/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym : Przewodniczący Sędzia NSA Tadeusz Michalik Sędziowie Sędzia WSA Andrzej Matan (spr.) Sędzia NSA Szczepan Prax Protokolant st. sekr. sąd. Agnieszka Rogowska-Bil po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 lutego 2015 r. sprawy ze skargi K.P. na decyzję [...] Komendanta Wojewódzkiego Policji w K. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby w Policji oddala skargę.

Uzasadnienie

Rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] r. Komendant Miejski Policji w T., działając na podstawie art. 41 ust. 1 pkt 4 ustawy o Policji - zwolnił sierż. szt. K.P. ze służby w Policji z dniem 31 marca 2014r. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ podkreślił, iż stosownie do art. 41 ust. 1 pkt. 4 ustawy o Policji, zwalnia się ze służby w przypadku skazania prawomocny wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego. Wyrokiem Sądu Rejonowego w B. z dnia [...] r. (sygn. akt [...]) K.P. uznany został winnym tego, że w dniu [...] r. w K., pełniąc funkcje publiczną, jako funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w K., w związku z jej pełnieniem przyjął obietnicę korzyści majątkowej w postaci produktów reklamowych firmy [...] od M.O., która kierując samochodem marki [...] popełniła wykroczenie drogowe polegające na używaniu telefonu komórkowego podczas jazdy, a następnie w dniu [...] r. w C. przyjął od niej korzyść majątkową w postaci produktów reklamowych firmy [...] w postaci [...] o łącznej wartości nie większej niż 22 zł oraz próbek innych nieustalonych towarów reklamowych, przy czym czyn ten stanowił wypadek mniejszej wagi, tj. winnym popełnienia czynu z art. 228 § 1 w zw. z art. 228 § 2 kodeksu karnego. Sąd, na mocy art. 228 § 2 k.k. w zw. z art. 60 § 2 kk w zw. z art. 60 § 7 k.k. odstąpił od wymierzenia kary, orzekając jednocześnie środek karny w postaci świadczenia pieniężnego w kwocie 2000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Wyrokiem z dnia [...] r. sygn. akt [...] Sąd Okręgowy w K. utrzymał powyższy wyrok w mocy, uznając wniesione apelacje za oczywiście bezzasadne. Wobec zatem wyczerpania toku instancyjnego oraz wobec faktu, że przeprowadzona przez sąd odwoławczy kontrola prawidłowości zaskarżonego orzeczenia nie stwierdziła uchybień wymagających jego uchylenia, z dniem ogłoszenia wyroku Sądu Okręgowego w K., uprawomocnił się wyrok Sądu Rejonowego w B. z dnia [...] r., mocą którego K.P. uznany został winnym popełnienia przestępstwa umyślnego, ściganego z oskarżenia publicznego, takim jest bowiem określone w art. 228 § 1 kk przestępstwo sprzedajności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00