Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 15 stycznia 2015 r., sygn. IV SA/Po 513/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Tomasz Grossmann Sędziowie WSA Ewa Kręcichwost-Durchowska (spr.) WSA Donata Starosta Protokolant St. sekr. sąd. Monika Zaporowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 stycznia 2015 r. sprawy ze skargi P. T. na decyzję Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w P. z dnia [...] marca 2014 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...]marca 2014 r., nr 14 Dyrektor Okręgowej Służby Więziennej w P. po rozpatrzeniu odwołania P. T. utrzymał w mocy decyzje Dyrektora Aresztu Śledczego w Z. G. z dnia [...] lutego 2014 r., nr[...].

W uzasadnieniu organ wskazał, że w dniu [...] lutego 2014 r. Dyrektor Aresztu Śledczego w Z. G. zwolnił szer. P. T. ze służby z dniem [...] lutego 2014 r. w związku z nieprzydatnością do służby, stwierdzoną w opinii służbowej w okresie służby przygotowawczej.

Następnie organ wskazał, iż uzasadniając zwolnienie funkcjonariusza, Dyrektor Aresztu Śledczego wskazał, że w dniu [...] grudnia 2013 r. pełniący obowiązki kierownika działu ochrony sporządził opinię służbową dotyczącą wyżej wymienionego, zawierającą wniosek o nieprzydatności do służby. Odnośnie tej opinii, szer. P. T. złożył wniosek o jej zmianę w trybie art. 90 ust. 3 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej (tekst jedn. Dz. U. z 2014 r., poz. 173 - dalej "ustawa"). Dyrektor Aresztu Śledczego w Z. G. postanowił dnia [...] lutego 2014 r. o utrzymaniu w mocy zaskarżonej opinii.

Organ podniósł, iż w odwołaniu od powyższej decyzji odwołujący oprócz obszernego omówienia przepisów, zwłaszcza art. 104 i 107 Kpa oraz 218 ustawy, wyliczenia elementów jakie zawiera zaskarżona decyzja zawiera zarzut lakonicznego uzasadnienia decyzji ograniczającego się do wskazania dokonanych czynności i obligatoryjności zwolnienia. Odwołujący wskazał także na ogólnikowe wymienienie w decyzji stanowiska na jakim pełnił służbę i etapów postępowania prowadzącego do wydania decyzji o zwolnieniu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00