Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 6 kwietnia 2016 r., sygn. VIII SA/Wa 718/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sławomir Fularski (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Artur Kot, Sędzia WSA Renata Nawrot, Protokolant Specjalista Ilona Obara, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 kwietnia 2016 r. w Radomiu sprawy ze skargi A. P. na decyzję Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w [...] z dnia [...] czerwca 2015 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby więziennej oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją personalną z dnia [...] maja 2015 r. nr 2 Dyrektor Aresztu Śledczego w [...] działając na podstawie art. 32 ust. 1, art. 96 ust. 1 pkt 2 ust. 3 oraz art. 218 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej (Dz. U. z 2014 r., poz. 1415 ze zm.; dalej: "ustawa o Służbie Więziennej"), zwolnił A. P. z dniem [...] maja 2015 r. ze służby w Służbie Więziennej. Zwolnienie nastąpiło w związku z pisemnym raportem plut. A. P. (dalej: "skarżący") z dnia [...] maja 2015 r. o zwolnienie ze służby.

Zwolniony funkcjonariusz raportem z dnia [...] czerwca 2015 r. złożył odwołanie od powyższej decyzji, w którym zwrócił się z prośbą o przywrócenie go do służby. W uzasadnieniu odwołania skarżący wskazał, że złożony przez niego raport o zwolnieniu ze służby był decyzją nieprzemyślaną, bardzo pochopną oraz podjętą pod wpływem złego samopoczucia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00