Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 23 września 2014 r., sygn. II SA/Ol 707/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Hanna Raszkowska Sędziowie Sędzia WSA Beata Jezielska Sędzia WSA Adam Matuszak (spr.) Protokolant specjalista Jakub Borowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 września 2014r. sprawy ze skargi P. J. na orzeczenie Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia "[...]", Nr "[...]" w przedmiocie kary dyscyplinarnej ostrzeżenia o niepełnej przydatności na zajmowanym stanowisku służbowym oddala skargę.

Uzasadnienie

Orzeczeniem nr "[...]" z dnia "[...]" Komendant Miejski Policji w "[...]" uznał P. J. - policjanta Referatu Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w "[...]", obwinionego o to, że:

1. W dniu "[...]" przy "[...]" w ‘[...]’, naruszył dyscyplinę służbową w ten sposób, że pełniąc służbę patrolowo - interwencyjną w trakcie przeprowadzanej interwencji, działając z zamiarem bezpośrednim, przekroczył uprawnienia określone art. 16 ustawy o Policji, poprzez użycie środka przymusu bezpośredniego w postaci pałki służbowej, którą mimo braku podstaw, warunków i wbrew sposobowi jej użycia, dwukrotnie uderzył G. P. w plecy powodując stłuczenie powłok pleców w postaci dwóch równolegle ułożonych pasmowatych podbiegnięć krwawych przedzielonych pasmem zblednięcia ułożonych w okolicy podłopatkowej od linii pachowej tylnej prawej do okolicy lędźwiowej w linii przykręgosłupowej lewej i dwóch równolegle ułożonych podbiegnięć krwawych przedzielonych pasmem zblednięcia ułożonych na pograniczu piersiowo - lędźwiowym w linii łopatkowej prawej do okolicy lędźwiowej w linii łopatkowej lewej, skutkujących rozstrojem zdrowia na okres nie dłuższy niż 7 dni, czym działał na szkodę interesu prywatnego G. P. tj. o przewinienie dyscyplinarne określone w art. 132 ust. 3 pkt 3 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2011 r., Nr 287, poz. 1687) w zw. z art. 231 § 1 Kodeksu Karnego w zb. z art. 157 § 2 Kodeksu Karnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00