Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 10 kwietnia 2013 r., sygn. II SA/Gl 1282/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Leszek Kiermaszek, Sędziowie Sędzia WSA Iwona Bogucka (spr.),, Sędzia WSA Włodzimierz Kubik, Protokolant st. sekretarz sądowy Ewa Jędrasik, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 kwietnia 2013 r. sprawy ze skargi G. L., J. L. i T. C. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w C. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy terenu oddala skargę.

Uzasadnienie

Postępowanie w sprawie zostało zainicjowane wnioskiem z 30 marca 2010 r., który dotyczył ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie galerii handlowej oraz bazy magazynowej. Lokalizacja inwestycji określona we wniosku uległa modyfikacji pismem z 22 stycznia 2011 r., w którym określono, że dotyczy działek o nr 1, 2 i 3 w gminie P., k.m. 5, obręb [...]. Pierwsza odmowa ustalenia warunków zabudowy miała miejsce decyzją Wójta Gminy P. z [...] r., została ona uchylona przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w C. rozstrzygnięciem z [...] r., a sprawa przekazana do ponownego rozstrzygnięcia.

Uchwałą nr [...] Rady Gminy P. z [...] r. przyjęto miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego "[...]" (Dz. Urz. Woj. [...]. z [...]r., nr [...]), który dotyczy części terenu objętego pierwotnym wnioskiem. Wniosek stron został zmodyfikowany pismem z 25 lipca 2011 r., w którym wskazano, że inwestycja dotyczy budowy obiektu o funkcji handlu i usług wielkopowierzchniowych powyżej 2000 m2. Zmniejszono wymiary projektowanych budynków, określając w szczególności, że planowana powierzchnia sprzedaży ma wynosić ok. 75.000 m2. Na mapie w skali 1:2000, dołączonej do pisma zmieniającego wniosek wskazano w sposób graficzny granice terenu objętego wnioskiem zmodyfikowanym. Jest on wyznaczony liniami czerwonymi, zaś teren objęty planem przyjętym uchwałą nr [...] zaznaczony jest linią koloru żółtego, tereny te nie pokrywają się.

W toku postępowania wielokrotnie zwracano się do stron o dodatkowe wyjaśnienia i dokumenty. Przy piśmie z 31 stycznia 2012 r. złożono załącznik graficzny w skali 1:1000 z zaznaczonymi granicami działek, z uwzględnieniem zagospodarowania terenu obejmującego cały teren inwestycji łącznie z terenem objętym planem miejscowym oraz terenem, który nie jest objęty planem, a który był wskazany w pierwotnej wersji wniosku. Pismem z 20 lutego 2012 r. inwestorzy dokonali ponownego sprecyzowania treści wniosku, określając w szczególności, że granice obszaru nim objętego zostały określone na załączniku graficznym, jego powierzchnia wynosi 99 544 m2, a planowana powierzchnia sprzedaży 20. 000 m2. Na dołączonej koncepcji zagospodarowania terenu zaznaczono przerywaną linią liliową granice opracowania uchwalonego planu miejscowego, linią ciągłą fioletową granice terenu objętego wnioskiem, a przerywaną linią czerwoną teren objęty planem miejscowym, nie objęty natomiast wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy. Linie fioletowe zakreślają dwa zamknięte, odrębne od siebie obszar, odrębne także względem terenu zakreślonego linią przerywaną czerwoną.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00