Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Opolu z dnia 15 stycznia 2013 r., sygn. II SA/Op 489/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Janowska Sędziowie Sędzia WSA Teresa Cisyk (spr.) Sędzia WSA Elżbieta Kmiecik Protokolant St. sekretarz sądowy Joanna Szyndrowska po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 15 stycznia 2013 r. sprawy ze skargi Z. G. na postanowienie Wojewody Opolskiego z dnia 30 lipca 2012 r., nr [...] w przedmiocie uchybienia terminu do wniesienia odwołania w sprawie pozwolenia na budowę oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia 9 października 2008 r., nr [...], Prezydent Miasta Opola zatwierdził projekt budowlany i udzielił Z. K.-J. oraz P. S. pozwolenia na budowę, polegającą na rozbudowie budynku handlowo-usługowego w [...] przy ul. [...] na działce nr A, B k.m. [...] obręb [...]. Jako strony otrzymujące decyzję wskazano w niej: Z. K.-J. oraz P. S., przy czym Z. K. pokwitowała na decyzji odbiór jej dwóch egzemplarzy w dniu 9 października 2008 r.

Decyzja powyższa została zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu przez Z. G., w dniu 5 grudnia 2011 r. Postanowieniem z dnia 5 marca 2012 r., o sygn. akt II SA/Op 25/12, Sąd odrzucił tę skargę wskazując, że od decyzji wydanej w pierwszej instancji służy odwołanie w postępowaniu administracyjnym, a skargę do Sądu można wnieść dopiero po wyczerpaniu środków zaskarżenia, jeżeli służyły one skarżącemu w postępowaniu przed organem właściwym w sprawie.

Następnie, pismem z dnia 12 marca 2012 r. Z. G., wniósł do Wojewody Opolskiego odwołanie od decyzji Prezydenta Miasta Opola z dnia 9 października 2008 r., nr [...], wywodząc w nim, że lokal objęty rozbudową nie został wydzielony z nieruchomości wspólnej, a inwestorzy nie są właścicielami pawilonu handlowo-usługowego lecz jedynie lokalu wydzielonego w tym pawilonie oraz wskazując, że zmiany dokonane w pawilonie powodują zmianę w podatku gruntowym i lokalnym dla lokali wydzielonych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00