Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 3 sierpnia 2012 r., sygn. VII SA/Wa 804/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Mirosława Kowalska (spr.), , Sędzia WSA Jolanta Augustyniak-Pęczkowska, Sędzia WSA Ewa Machlejd, Protokolant asystent sędziego Aleksandra Młyńska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 3 sierpnia 2012 r. sprawy ze skargi Rejonowego Zarządu Infrastruktury w [...] na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] lutego 2012 r. znak [...] w przedmiocie nakazu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości skargę oddala

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] lutego 2012 r. znak [...] Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 Kodeksu postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm., k.p.a.), po rozpatrzeniu odwołania Szefa Rejonowego Zarządu Infrastruktury w [...] od decyzji [...]Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] stycznia 2012 r. znak [...] w przedmiocie nakazu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości, utrzymał w mocy ww. decyzję.

Postępowanie administracyjne w niniejszej sprawie miało następujący przebieg.

W dniu 29 listopada 2011 r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w [...] przeprowadzili kontrolę budynku magazynowego nr [...] w kompleksie wojskowym nr [...] w [...]. Z przeprowadzonej kontroli sporządzono protokół Nr [...]. W trakcie kontroli stwierdzono, że zarządca wykonując obowiązki wynikające z decyzji z dnia [...] stycznia 2010 r. znak [...], przesłał do organu wraz z pismem z dnia 31 maja 2011 r. Nr [...] "Ocenę bezpiecznego użytkowania obiektów magazynowych środków bojowych Składu [...]", z której wynika, że w magazynie nr [...] mogą być składowane środki wybuchowe w ilości 240,90kg (w przeliczeniu na równoważnik heksogenowy dla obliczonego nadciśnienia fali uderzeniowej wynoszący 1kPa). W przedmiotowym magazynie przechowywane są środki wybuchowe klasy 1 i podklasy 1.1E i 1.2E w ilości 18228,00kg. Powoduje to przekroczenie maksymalnych dopuszczalnych ilości przechowywanych materiałów wybuchowych o 17987,1 kg (w przeliczeniu na równoważnik heksogenowy dla obliczonego nadciśnienia fali uderzeniowej wynoszącej 1kPa).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00