Orzeczenie
Wyrok WSA w Opolu z dnia 10 czerwca 2010 r., sygn. II SA/Op 470/09
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Janowska (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Teresa Cisyk Sędzia WSA Daria Sachanbińska Protokolant St. sekretarz sądowy Joanna Szyndrowska po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 10 czerwca 2010 r. sprawy ze skargi U. L. na decyzję Opolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Opolu z dnia [...] nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania administracyjnego w sprawie utrzymania instalacji gazowej i przewodów kominowych oddala skargę.
Uzasadnienie
Przedmiot zaskarżenia w niniejszej sprawie sądowoadministracyjnej stanowi decyzja Opolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Opolu z dnia [...], nr [...], wydana na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 K.p.a., utrzymująca w mocy decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w powiecie nyskim umarzającą postępowanie w sprawie nieprawidłowości wynikających z nieodpowiedniego utrzymania instalacji gazowej wewnętrznej oraz przewodów kominowych w budynku mieszkalnym w O. przy ul. [...].
Zaskarżoną decyzję poprzedziło postępowanie o następującym przebiegu.
Mając na uwadze ustalenia dokonane przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w powiecie nyskim, w toku postępowania dotyczącego oceny stanu technicznego przebudowanej instalacji gazowej wewnętrznej oraz przewodów kominowych w budynku mieszkalnym przy ul. [...], organ ten pismem z dnia 10 lutego 2010 r., zawiadomił współwłaścicieli ww budynku o wszczęciu z urzędu postępowania w sprawie nieprawidłowości wynikających z nieodpowiedniego utrzymania instalacji gazowej wewnętrznej oraz przewodów kominowych.
Organ wyjaśnił, że protokoły kontroli nr [...] oraz [...] z 22 stycznia 2009 r. wykazały szereg nieprawidłowości, które powinny być niezwłocznie usunięte przez współwłaścicieli obiektu przy ul. [...]. Konkluzją obu protokołów były bowiem stwierdzenia, iż objęte kontrolą przewody kominowe oraz inne elementy urządzeń kominowych nie odpowiadają przepisom. Do katalogu nieprawidłowości zaliczono m.in.: brak ciągu w kratce wentylacyjnej wywiewnej w kuchni (na parterze); w kratce wentylacyjnej w kuchni na parterze zamontowana jest żaluzja, a do przewodu wentylacyjnego zamontowano okap mechaniczny; do jednego przewodu kominowego podłączono wentylację piwnicy oraz kuchni; brak wentylacji wywiewnej grawitacyjnej w łazience.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right