Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 10 lipca 2012 r., sygn. II SA/Lu 313/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Krystyna Sidor, Sędziowie Sędzia NSA Jerzy Dudek (sprawozdawca),, Sędzia NSA Maria Wieczorek-Zalewska, Protokolant Starszy referent Agnieszka Wojtas, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 10 lipca 2012 r. sprawy ze skargi J. W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] lutego 2012 r., nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w L. uchyliło w całości decyzję wydaną z upoważnienia Prezydenta Miasta L. z dnia [...] listopada 2011 r., nr [...], ustalającą warunki zabudowy dla inwestycji budowlanej polegającej na realizacji budynku garażowego na działce oznaczonej numerem ewidencyjnym [...] położonej przy ul. W. K. [...] w L. na podstawie art. 59 ust. 1 i art. 61 ust. 1 pkt 1- 5 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 ze zm., zwanej dalej u.p.z.p.) oraz § 3 ust. 1 i § 9 ust. 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz.U. Nr 164, poz. 1588) i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji.

W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ odwoławczy podniósł, że w punkcie 3 decyzji pierwszoinstancyjnej, zatytułowanym: "Warunki i wymagania kształtowania ładu przestrzennego", organ, odnosząc się do kwestii obowiązującej linii nowej zabudowy, nakazał linię zabudowy zachować bez zmian, ponadto wyznaczył jeden wskaźnik wielkości powierzchni nowej zabudowy w stosunku do powierzchni działki - do 48%, przy zachowaniu udziału powierzchni biologicznie czynnej - min. 40%, ponadto określił wysokość budynku jako jedną kondygnację nadziemną z usytuowaniem linii kalenicy na poziomie nie przekraczającym 4,5 m, zaś jako geometrię dachu wskazał dach jednospadowy o nachyleniu połaci do 15°.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00