Orzeczenie
Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 6 grudnia 2011 r., sygn. I SA/Gl 335/11
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Teresa Randak, Sędziowie WSA Beata Kozicka (spr.), Krzysztof Winiarski, Protokolant Izabela Maj-Dziubańska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 grudnia 2011 r. sprawy ze skargi A na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od nieruchomości oddala skargę.
Uzasadnienie
Samorządowe Kolegium Odwoławcze w K., postanowieniem z dnia [...] Nr [...] - po rozpatrzeniu zażalenia wniesionego przez A przy ul. [...], (dalej: "Spółdzielnia" lub "[...]") na postanowienie Prezydenta Miasta M. Nr [...] z dnia [...] w sprawie nadania rygoru natychmiastowej wykonalności nieostatecznej decyzji Prezydenta Miasta M. z dnia [...] w sprawie określenia wysokości podatku od nieruchomości za 2005r. - działając na podstawie art. 233 § 1 pkt 1 w zw. z art. 239 oraz 239a 9 § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jedn. z 2005r. Dz.U. Nr 8 poz. 60 z późn. zm., dalej: "Ordynacja" lub "O.p.") i art. 1 ustawy z dnia 12 października 1994r. o samorządowych kolegiach odwoławczych (tekst jedn. z 2001r. Dz.U. Nr 79, poz. 856 z późn. zm.) oraz § 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2003 roku w sprawie obszarów właściwości miejscowej samorządowych kolegiów odwoławczych (Dz.U. Nr 198, poz. 1925) - utrzymało zaskarżone postanowienie w mocy.
W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ drugoinstancyjny na wstępie przytoczył dotychczasowy przebieg postępowania i wskazał, iż decyzją z dnia [...] Nr [...] Prezydent Miasta M. określił A z siedzibą w M. przy ul. [...] (zwanej dalej "[...]" lub "Spółdzielnia") wysokość zobowiązania podatkowego w podatku od nieruchomości za rok 2005r. w kwocie [...] zł. Od decyzji tej strona wniosła odwołanie do SKO w K..
Następnie Prezydent Miasta M. postanowieniem z dnia [...] Nr [...], na podstawie art. 216 § 1 w zw. z art. 239b § 1 pkt 4, § 2-4 Ordynacji podatkowej, nadał przytoczonej powyżej nieostatecznej decyzji podatkowej - rygor natychmiastowej wykonalności. Jako podstawę nadania rygoru natychmiastowej wykonalności organ podatkowy pierwszej instancji wskazał to, że okres do upływu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego objętego decyzją jest krótszy niż 3 miesiące.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right