Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Białymstoku z dnia 26 października 2011 r., sygn. I SA/Bk 316/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w składzie następującym: Przewodniczący sędzia NSA Mieczysław Markowski (spr.), Sędziowie sędzia WSA Urszula Barbara Rymarska, sędzia WSA Wojciech Stachurski, Protokolant Beata Borkowska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 26 października 2011 r. sprawy ze skargi M. P. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia [...] czerwca 2011 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiąc czerwiec, lipiec, wrzesień i grudzień 2008 r. 1. uchyla zaskarżoną decyzję, 2. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana w całości, 3. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w B. na rzecz skarżącego M. P. kwotę 2.984 zł (słownie: dwa tysiące dziewięćset osiemdziesiąt cztery złote) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

W wyniku przeprowadzonej kontroli podatkowej a następnie postępowania podatkowego, Naczelnik [...] Urzędu Skarbowego w B. decyzją z dnia [...] grudnia 2010 r., Nr [...], dokonał Panu M. P. (dalej popływa także jako Skarżący) rozliczenia podatku od towarów i usług za czerwiec, lipiec, wrzesień oraz grudzień 2008r. w sposób odmienny, aniżeli zadeklarowano. W ocenie organu Skarżący zaniżył podatek należny z tytułu niezaewidencjonowanej sprzedaży regałów magazynowych, zawyżył podatek naliczony z tytułu zakupów niezwiązanych z prowadzoną działalnością gospodarczą tj. sieczkarni i noży do tej maszyny, a także zaniżył podatek należny i naliczony z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodów osobowych marki Mercedes B. oraz Opel V.

W odwołaniu od powyższej decyzji, Skarżący podniósł, iż organ błędnie dokonał wyliczenia podatku VAT. Wskazał, iż dokonał nabycia sieczkarni oraz noży do niej, z zamiarem świadczenia usług, zaś regały magazynowe sprzedał w imieniu chorej siostry. Odnośnie samochodów marki Mercedes B. i Opel V., wskazał, iż stanowiły one towar handlowy, a po ich sprzedaży podatek VAT został odprowadzony na konto [...] Urzędu Skarbowego w B. Skarżący wniósł o przeprowadzenie dowodów z zeznań jego osoby na okoliczności celu sprowadzenia obu pojazdów samochodowych oraz dowodu z zeznań świadka - jego siostry - Pani U. J., na okoliczność ustalenia, że zleciła mu w 2008 r. sprzedaż regałów magazynowych, stanowiących jej własność, a pozostałych po zlikwidowanej w 1997 r. działalności gospodarczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00