Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 13 lipca 2011 r., sygn. IV SA/Po 399/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Donata Starosta (spr.) Sędziowie WSA Ewa Kręcichwost-Durchowska WSA Tomasz Grossmann Protokolant st.sekr.sąd. Justyna Frankowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 lipca 2011 r. sprawy ze skargi Spółdzielni Mieszkaniowej "B." z siedzibą w P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] lutego [...] r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta P. z dnia [...] października [...] r. nr [...], 2. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana, 3. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. na rzecz skarżącej Spółdzielni Mieszkaniowej "B." z siedzibą w P. kwotę 757 złotych ( siedemset pięćdziesiąt siedem ) tytułem zwrotu kosztów postępowania WSA/wyr.1-sentencja wyroku

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] października 2010 r., nr [...], znak [...] (dalej decyzja z dnia [...] października 2010 r.), Prezydent Miasta P. (zwany dalej Prezydentem albo organem I instancji) działając na podstawie art. 59 ust. 1 i 2, art. 60 ust. 1 oraz art. 54 w związku z art. 64 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. 2003 r., nr 80, poz. 717, ze zm., dalej upzp) i na podstawie art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. 2000 r., nr 98, poz. 1071, ze zm., dalej kpa) po rozpatrzeniu wniosku A. K. (dalej zwanego wnioskodawcą) ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na rozbudowie, nadbudowie i przebudowie istniejącego budynku usługowego oraz zmianie sposobu użytkowania na budynek mieszkalny wielorodzinny, przewidzianej do realizacji na dz. nr [...], ark. [...], obręb J., położonej w P. przy ul. N..

W uzasadnieniu organ I instancji wskazał, że po przeprowadzonej analizie funkcji, cech i parametrów zabudowy oraz sposobu zagospodarowania wyznaczonego terenu w odległości nie mniejszej niż trzykrotna szerokość frontu działki objętej wnioskiem i nie mniejszej niż 50 m wraz z działką, na której przewidziano lokalizację omawianej inwestycji ustalono, że w analizowanym obszarze, w bezpośrednim sąsiedztwie terenu objętego wnioskiem istnieje zabudowa wielorodzinna o funkcji mieszkaniowej usytuowana na wydzielonych działkach (zabudowa pierzejowa przy ul. J.) oraz niezależnie od istniejących podziałów geodezyjnych (Ai przy ul. N.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00